ispCP - Board - Support
ispcp.hu - Printable Version

+- ispCP - Board - Support (http://www.isp-control.net/forum)
+-- Forum: ispCP Omega International Area (/forum-22.html)
+--- Forum: Hungary Corner (/forum-46.html)
+--- Thread: ispcp.hu (/thread-10736.html)

Pages: 1 2 3


ispcp.hu - tamascsaba - 05-20-2010 08:09 PM

Üdv Mindenkinek!

Lefoglaltam az ispcp.hu domain-t azzal a céllal, hogy egy jó magyar support oldalt kapjon eme remek alkalmazás. Semmilyen kereskedelmi célom nincs vele csupán az ispCP-t használók közösségnek szeretnék ezzel segíteni.
Bárkit akit érdekel részt vehet az oldal elkészítésében, bármilyen segítséget ötletet szívesen veszek. Mi az ami szerintetek leginkább kéne az ispCP magyar oldalára?

U.i: Egy kis kedvcsínállónak nekiláttunk az oldal design-jának kidolgozásába.
Ezzel kapcsolatba is szívesen fogadom az észrevételeket.

Üdv:
Tamás Csaba


RE: ispcp.hu - fapapucs - 05-20-2010 08:16 PM

Szia!

Hurrá!

Remélem sok magyar videósegédlet is lesz fent! Smile


RE: ispcp.hu - Dylan - 05-20-2010 08:34 PM

Jó ötlet, támogatom.
Bár sajnos az a tapasztalatom, hogy a hivatalos oldalakon mindig több a használható tartalom, mint az egyéb hobbi oldalakon. Persze a hivatalos oldal angol többnyire, tehát kényelmesebb lehet a magyar oldalt böngészni.
Szóval jó lesz ez, de csak akkor, ha folyamatosan bövítve, fejlesztve lesz, és nem csak 1-2 admin áll mögötte, hanem egy kisebb csapat. Így ha netán el is tűnik 1-2 személy, lehet őket pótolni és nem az lesz, hogy egy idő után senkinek sincs admin joga->elévül a tartalom->lehal az oldal stb.

A design tetszik, egyszerű, letisztult.
Milyen cms-t szeretnétek használni az oldal motorjaként?


RE: ispcp.hu - tamascsaba - 05-20-2010 08:55 PM

(05-20-2010 08:34 PM)Dylan Wrote:  Jó ötlet, támogatom.
Bár sajnos az a tapasztalatom, hogy a hivatalos oldalakon mindig több a használható tartalom, mint az egyéb hobbi oldalakon. Persze a hivatalos oldal angol többnyire, tehát kényelmesebb lehet a magyar oldalt böngészni.
Szóval jó lesz ez, de csak akkor, ha folyamatosan bövítve, fejlesztve lesz, és nem csak 1-2 admin áll mögötte, hanem egy kisebb csapat. Így ha netán el is tűnik 1-2 személy, lehet őket pótolni és nem az lesz, hogy egy idő után senkinek sincs admin joga->elévül a tartalom->lehal az oldal stb.

A design tetszik, egyszerű, letisztult.
Milyen cms-t szeretnétek használni az oldal motorjaként?

Üdv!

Bárki aki kedvet lát csatlakozni a szerkesztők közé nyugodtan írjon, terve van véve, hogy minél több cikket esetleg videókat is publikálunk, viszont véleményetek szerint melyik lenne jobb egy külön magyar wiki vagy a jelenlegit próbáljuk kiteljesíteni (teljesen lokalizálni)?
Az oldal motorját valószínűleg a MODxCMS fogja adni + fórumnak PunBB-re vagy MyBB-re gondoltam.


RE: ispcp.hu - fapapucs - 05-20-2010 09:57 PM

Szia!

Nekem lenne kedvem hozzá de mi is most próbáljuk ki.


RE: ispcp.hu - kiskacsa - 05-22-2010 05:04 AM

Üdv!

Én a Sun cég VirtualBox-án próbálkozom egy debian-on futó ispcp megismerésével, de élesben is fut. A tesztelős ispcp-t már sikerült megölnöm párszor, de ez mind az én hibám volt. Az élessel is adódtak problémák, de azt mind segítettetek megoldani, így gyakorlatilag nincs vele probléma. Amennyiben lesz rá lehetőség és adott témában nem előz meg senki, úgy az összes általam tapasztalt dolgot megírom majd, hogy más ne járjon úgy, mint én Smile
Támogatom az ötletet.
A motorral kapcsolatban én joomla! - párti vagyok, de kinek a pap, kinek a papné...

ui.:
Ha megengedtek egy ötletet, akkor lehetne esetleg az isp-control.hu domain is.
(aliasként Wink )


RE: ispcp.hu - tamascsaba - 05-22-2010 08:51 PM

(05-22-2010 05:04 AM)kiskacsa Wrote:  Üdv!

Én a Sun cég VirtualBox-án próbálkozom egy debian-on futó ispcp megismerésével, de élesben is fut. A tesztelős ispcp-t már sikerült megölnöm párszor, de ez mind az én hibám volt. Az élessel is adódtak problémák, de azt mind segítettetek megoldani, így gyakorlatilag nincs vele probléma. Amennyiben lesz rá lehetőség és adott témában nem előz meg senki, úgy az összes általam tapasztalt dolgot megírom majd, hogy más ne járjon úgy, mint én Smile
Támogatom az ötletet.
A motorral kapcsolatban én joomla! - párti vagyok, de kinek a pap, kinek a papné...

ui.:
Ha megengedtek egy ötletet, akkor lehetne esetleg az isp-control.hu domain is.
(aliasként Wink )

Üdv!

Köszönöm a segítséget. Szerintem egy nagyon jó magyar ispCP felhasználó közösség van kialakulóban Big Grin
Remélhetőleg lesz időm lekódolni a design-t, utána már a tartalomra koncentrálok, hiszen az a legfontosabb.
isp-control.hu jó ötlet, amint tudom lefoglalom azt is.

Üdvözlettel:
Tamás Csaba


RE: ispcp.hu - tamascsaba - 06-01-2010 01:18 AM

Üdv Mindenkinek!

Sikerült befejeznem az oldal design-jának kialakítását, ha igény lenne rá szívesen töltök fel egy HTML demot, most már csak a tartalomra kéne koncentrálnunk, jelenleg a wiki fordításába kezdtem bele, aki szeretne besegíteni az nyugodtan írjon és részekre osztjuk. Minél többen dolgozunk rajta annál hamarabb megvan.
Arra gondoltam, hogy először az angol wikit kéne lefordítani magyarra és annak a fontosabb részeit átültetni az ispcp.hu-n lévő doksira plusz megtoldani felhasználói tapasztalatokkal, ajánlott beállítási javaslatokkal stb.
Amennyiben bármilyen javaslatotok ötletetek van nyugodtan jelezzétek.

Üdvözlettel:
Tamás Csaba


RE: ispcp.hu - Dylan - 06-02-2010 09:44 PM

Szerintem is először a jelenlegit kéne lefordítani, aztán pedig kiegészíteni ami felmerül menet közben.
Mondanám, hogy szívesen segítek, de egyrészt nem vagyok egy profi angolos, másrészt pedig most nem fér bele az időmbe.
Ettől függetlenül, ha lesz rá lehetőség, a tapasztalataimat én is szívesen leírom a magyar oldalon majd.


RE: ispcp.hu - Korpiklaani - 06-11-2010 02:21 AM

Sok sikert kivánok az oldalnak, remélem sok hasznos információ lesz rajta.