ispCP - Board - Support
spam - Printable Version

+- ispCP - Board - Support (http://www.isp-control.net/forum)
+-- Forum: ispCP Omega International Area (/forum-22.html)
+--- Forum: Hungary Corner (/forum-46.html)
+--- Thread: spam (/thread-10742.html)

Pages: 1 2


spam - kiskacsa - 05-22-2010 04:38 AM

Üdv!

Abban kérném a segítségeteket, hogy mi a teendő abban az esetben, ha egy kazal spamet küldtek ki a szerverről? Halvány lila gőzöm sincs hogyan, s milyen módszerrel csinálták, de az ispcp által létrehozott alapértelmezett emailcímek egyikéről lettek kiküldve. Pontosabban a webmaster@domain.hu -ról. S mivel az összes cím továbbításra van beállítva, most sorba kapom a gmail-es postafiókba a sikertelen kézbesítési jelentéseket.
Megnéztem a statisztikát, s abban elég durva dolgot találtam. Az smtp forgalom a mai napon 426.43 MB volt. Megnéztem a mai napot órákra bontva... hát hogy is mondjam... folyamatosan ontotta magából a szemetet...
Ha valakinek van ötlete hogyan lehetne ezt kiküszöbölni, akkor kérem segítsen!

Előre is köszönöm!


RE: spam - kiskacsa - 06-24-2010 03:12 PM

Sziasztok Ismét!

Némi tanakodás után arra a következtetésre jutottunk Kika-val, hogy talán a joomla komponensei között lehet valami gubanc. Első felindulásból legyalultam a joomlát. Tettem föl saját fejlesztést, de azzal sem lett jobb a helyzet.
Mellékletként beszúrok egy képet a statisztikáról.
Ha valakinek van ötlete, szívesen fogadnám.
(jelszavak hetente cserélve, 12-18 karakter speciális karakterekkel)

Szerk.:
Azt lehet tudni valahonnan, hogy ez a statisztika min alapszik, vagy hogy hogyan jön össze ez az adatmennyiség?


RE: spam - Proci - 07-26-2011 10:50 PM

Sziasztok

Szerintem ez nem Joomla meg hasonló hiba, mert nálam is előfordult Drupal-nál meg olyan site-nál is amit offoltam. Ahogy látom másnál is előfordult ugyanez a hiba. Arra enged következtetni, hogy az ISPCP-ben van a biztonsági rés.


RE: spam - Hunnia - 09-13-2011 02:23 AM

Sziasztok!

És van rá ellenszer?


RE: spam - atomjani - 01-04-2012 02:36 AM

Ha valaki szándékosan kihasználja, azt tiltani. Pontosan hogy lehet kihasználni ezt a biztonsági rést, ha ez valóban az. Illetve ez a legújabb verzióban is megtörténhet?


RE: spam - Lazarevics - 10-07-2012 03:00 AM

Ez a "hiba(?!)" az utódjában is megvan, webmaster@domain.com-ról ment kb 9k email. Emiatt a google feketelistára tette a szerver IP címét, immáron 3 hete, és hiába írok, sz@rnak rá. Nem vagyok sehol spam listán, spf rekordok is be vannak állítva. bezzeg a fos free és citromélre kimennek a levelek.

Annyi biztos hogy egy warez WP sablonnal jött ez a "jóság", a sablonban volt sok cgi és egyéb fájl is.

Az utódját cenzúrázzák, de ikötőjelemescépépontnet Smile


RE: spam - atomjani - 10-08-2012 02:03 AM

(10-07-2012 03:00 AM)Lazarevics Wrote:  Ez a "hiba(?!)" az utódjában is megvan, webmaster@domain.com-ról ment kb 9k email. Emiatt a google feketelistára tette a szerver IP címét, immáron 3 hete, és hiába írok, sz@rnak rá. Nem vagyok sehol spam listán, spf rekordok is be vannak állítva. bezzeg a fos free és citromélre kimennek a levelek.

Annyi biztos hogy egy warez WP sablonnal jött ez a "jóság", a sablonban volt sok cgi és egyéb fájl is.

Az utódját cenzúrázzák, de ikötőjelemescépépontnet Smile
A telepítési útmutató nem valami bőbeszédű Debiánra. Tényleg ilyen egyszerű felrakni az útodját?


RE: spam - Lazarevics - 10-09-2012 02:05 AM

itt is megválaszolva: igen. De miért nem próbálod ki inkább?


RE: spam - atomjani - 10-09-2012 03:13 AM

(10-09-2012 02:05 AM)Lazarevics Wrote:  itt is megválaszolva: igen. De miért nem próbálod ki inkább?
Mert jelenleg nincs szabad vps-em és csak érdeklődöm, hogy mire számíthatok, ha mégis szükség lesz rá. Ispcp esetén rengeteg szívás volt.


RE: spam - Lazarevics - 10-09-2012 05:16 AM

Egy virtuális gépet a saját gépedre csak fel tudsz tenni, nem? Tesztelgetni, kipróbálni tökéletes.

Nekem ispcp esetén sem volt olyan nagy szívás(ok). Lehet szerencsés vagyok Smile

Itt egy példa a blogomon, próbáld ki, nem nagy vasziszdasz. A finomhangolás már inkább Smile

keresd meg mert nem engedi beírni az i - m s c p -t