ispCP - Board - Support
[NIEAKTUALNY]Automatyczna akceptacja zamówień - Printable Version

+- ispCP - Board - Support (http://www.isp-control.net/forum)
+-- Forum: ispCP Omega International Area (/forum-22.html)
+--- Forum: Polish Corner (/forum-28.html)
+--- Thread: [NIEAKTUALNY]Automatyczna akceptacja zamówień (/thread-4633.html)



[NIEAKTUALNY]Automatyczna akceptacja zamówień - Alex Joe - 10-07-2008 07:56 AM

"Przerobiłem" trochę ispCP, tzn. internauta składając zamówienie wybiera nie proponowaną domenę tylko subdomenę do domeny resellera (inne serwisy nazywają to np. identyfikatorem serwera hostingowego). Tak więc każda domena z orderpanel ma postać: identyfikatorserwera.domenagłównaresellera.com , walidacja ogranicza się więc do sprawdzenia, czy istnieje taka subdomena w systemie.
Internauta składa zamówienie, zamówienie pojawia się w orderpanel do akceptacji - i tu utknąłem. Chcę, aby można było ustawić automatyczną akceptację zamówień - nie muszę dodawać, że bardzo ułatwiłoby to życie, a klient miałby w zasadzie natychmiast dostęp do swojego wirtualnego serwera pod adresem subdomeny resellera. Na razie zacząłem analizę plików /reseller/orders_add.php i /orderpanel/checkout.php . W tym drugim jest realizowany końcowy proces składania zamówienia, a więc dodanie zamówienia do bazy, wysłanie maila z powiadomieniem o przyjęciu zamówienia do klienta i danego resellera, wyświetlenie komunikatu z podziękowaniem za dokonanie zakupu i zamknięcie sesji. Natomiast w pliku /reseller/orders_add.php realizuje się to co mnie interesuje, a więc między innymi funkcja akceptacji zamówienia przez resellera, dodanie nowego użytkownika do bazy i ustawienie statusu zamówienia na "add" (dodane). To tyle z teoretycznej beblaniny, sedno tkwi w tym, że nie mogę jakoś przenieś funkcji dodania użytkownika do pliku checkout.php (bo chyba tak byłoby najlepiej). Może ktoś już próbował coś więcej? Szukałem na forum, znalazłem tylko, że wątek taki był i został rozwinięty w german corner, ale ja ni w ząb po niemiecku nie umiem i nawet nie wiem jakich słów kluczowych się trzymać, żeby to znaleźć.


RE: Automatyczna akceptacja zamówień - realizer - 10-15-2008 08:25 PM

(10-07-2008 07:56 AM)Alex Joe Wrote:  "Przerobiłem" trochę ispCP, tzn. internauta składając zamówienie wybiera nie proponowaną domenę tylko subdomenę do domeny resellera (inne serwisy nazywają to np. identyfikatorem serwera hostingowego). Tak więc każda domena z orderpanel ma postać: identyfikatorserwera.domenagłównaresellera.com , walidacja ogranicza się więc do sprawdzenia, czy istnieje taka subdomena w systemie.

Zdradzisz nam HOW TO DO this ?
Testuje ispCP i to pierwsza modyfikacja jaka tez mi sie nasunęła do zrobienia.
Kolejna to możliwość dodawania subdomen do aliasów domen i przemianowanie "alias domen" na poprostu domeny.

(10-07-2008 07:56 AM)Alex Joe Wrote:  Internauta składa zamówienie, zamówienie pojawia się w orderpanel do akceptacji - i tu utknąłem. Chcę, aby można było ustawić automatyczną akceptację zamówień - nie muszę dodawać, że bardzo ułatwiłoby to życie, a klient miałby w zasadzie natychmiast dostęp do swojego wirtualnego serwera pod adresem subdomeny resellera. Na razie zacząłem analizę plików /reseller/orders_add.php i /orderpanel/checkout.php . W tym drugim jest realizowany końcowy proces składania zamówienia, a więc dodanie zamówienia do bazy, wysłanie maila z powiadomieniem o przyjęciu zamówienia do klienta i danego resellera, wyświetlenie komunikatu z podziękowaniem za dokonanie zakupu i zamknięcie sesji. Natomiast w pliku /reseller/orders_add.php realizuje się to co mnie interesuje, a więc między innymi funkcja akceptacji zamówienia przez resellera, dodanie nowego użytkownika do bazy i ustawienie statusu zamówienia na "add" (dodane). To tyle z teoretycznej beblaniny, sedno tkwi w tym, że nie mogę jakoś przenieś funkcji dodania użytkownika do pliku checkout.php (bo chyba tak byłoby najlepiej). Może ktoś już próbował coś więcej? Szukałem na forum, znalazłem tylko, że wątek taki był i został rozwinięty w german corner, ale ja ni w ząb po niemiecku nie umiem i nawet nie wiem jakich słów kluczowych się trzymać, żeby to znaleźć.

To tez powinna być norma więc też będę siedział nad tym zagadnieniem, myśląc jednocześnie o 14 dniowym okresie testowym.


RE: Automatyczna akceptacja zamówień - Alex Joe - 11-23-2008 11:46 PM

Dawno tu nie byłem, jestem zawalony robotą, ale:

Quote:Zdradzisz nam HOW TO DO this ?
Testuje ispCP i to pierwsza modyfikacja jaka tez mi sie nasunęła do zrobienia.

Jasne!

Trochę to po chłopsku zrobiłem Smile Wpliku gui/orderpanel/addon.php dwie zmiany:

Quote:/*
* Functions start
*/

function addon_domain($dmn_name) {
$dmn_name = $dmn_name.'.voxar.pl'; // dodałem do wartości zmiennej "na sztywno" domenę, w której mają się rejestrować klienci
$dmn_name = strtolower($dmn_name);
$dmn_name = encode_idna($dmn_name);

oraz w linii 42
Quote: } else if (ispcp_domain_exists($dmn_name, 1)) {

i w pliku gui/include/resseller_functions.php linia 844

Quote: if ($reseller_id == 0 || $error && $split_domain[1] <> 'voxar') {

To chyba wszystkie zmiany. (robiłem to już jakiś czas temu i mogłem przeoczyć jakąś poprawkę).

Może trochę za prosto, ale działa i zajęło niewiele czasu Smile a to najważniejsze. Można się oczywiście pobawić i zrobić np. w panelu resellera opcję do jakiej domeny mają się dopisywać subdomeny, ale mi na razie to jest niepotrzebne, więc się tym nie zajmowałem.

Efekt można oczywiście zobaczyć na http://www.voxar.pl // nie traktować jako reklamę.

Pozdrawiam.


RE: Automatyczna akceptacja zamówień - Alex Joe - 09-12-2009 07:20 AM

Witam,

ten mój sposób jest stary (listopad 2008), od tego czasu wiele się zmieniło, ja też odszedłem od tego rozwiązania, na rzecz parsera ISPCP z inną platformą, pozwalającą na kontrolę i realizację automatyczną zamówień, wpłat i ewentualnie wystawiania faktur.