ispCP - Board - Support
[ROZWIĄZANY]Mail forwarding podwójnie? - Printable Version

+- ispCP - Board - Support (http://www.isp-control.net/forum)
+-- Forum: ispCP Omega International Area (/forum-22.html)
+--- Forum: Polish Corner (/forum-28.html)
+--- Thread: [ROZWIĄZANY]Mail forwarding podwójnie? (/thread-6514.html)



[ROZWIĄZANY]Mail forwarding podwójnie? - Alex Joe - 04-24-2009 02:42 PM

Czy wy też to macie? Przy ustawieniu przekierowania na inny adres email przekierowuje tak, że odbiorca końcowy otrzymuje 2 razy tą samą wiadomość. Wersja ispCP 1.0.0.

Proszę o pilną odpowiedź, bo jeśli tak jest u innych, trzeba to poprawić.


RE: Mail forwarding podwójnie? - bispawel - 09-17-2009 12:20 AM

no dobra a jeżeli u mnie mimo włączenia przekierowania taki mail nie jest przekierowywany...? tylko dochodzi na adres na który wysyłał nadawca...

ispcp 1.0.0 - debian etch


RE: Mail forwarding podwójnie? - Alex Joe - 10-23-2009 01:07 AM

W wersji 1.0.2 sprawdziłem wszystko jeszcze raz. Wszystko działa ok.
Dla szukających błędu wyjaśniam (już chyba to gdzieś pisałem) - są dwa rodzaje przekierowań.

Jeśli przy zakładaniu konta pocztowego (np. test1@domena1.pl) zostawiamy zaznaczoną opcję "Zwykła poczta" i zaznaczamy "Przekierowanie poczty" oraz wpisujemy w polu obok adres email, na który ma dojść przekierowana poczta (np. test2@domena2.pl) efekt jest taki: mail przychodzi na obydwie skrzynki - test1@domena1.pl i test2@domena2.pl.
Jest to zwykły forward.

Jeśli przy zakładaniu konta pocztowego test1@domena1.pl nie zaznaczymy opcji "Zwykła poczta" - wówczas zakładamy alias pocztowy, zresztą od razu widać, że pola "Hasło" i "Powtórz hasło" stają się nieaktywne. Musimy teraz zaznaczyć opcję "Przekierowanie poczty" i w pole obok wpisujemy mail docelowy, w naszym przypadku test2@domena2.pl. Efekt? Mail wysłany na test1@domena1.pl zostaje od razu przekierowywany na test2@domena2.pl, a wiadomości email nie są w żaden sposób gromadzone czy przechowywane na adresie test1@domena1.pl.

Problem uważam za definitywnie ROZWIĄZANY!

Pozdrawiam