Current time: 04-20-2024, 07:16 AM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
web ftp usera, połaczenie
Author Message
szpak Offline


Posts: 2
Joined: Oct 2008
Reputation: 0
Post: #1
web ftp usera, połaczenie
Założyłem w reseler klienta, ale nie wiem jak się połączyć przez na przykład Total Commandera, wpisuje login xxx@xxxxxx.pl lecz wywala mi ze login zły

Oczywiście w panelu jako klient zakładam konto ftp i wpisuje login xxx@xxxxxx.pl i działa przez total commandera al to jet konto ftp a nie konto web aby wrzucić pliki strony www.

nie rozumiem tego kompletnie, może ktoś coś podpowie ? za co serdecznie dzięki
10-07-2008 03:31 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Alex Joe Offline
Junior Member
*

Posts: 72
Joined: Oct 2007
Reputation: 0
Post: #2
RE: web ftp usera, połaczenie
Witam,

jeśli dobrze zrozumiałem to:

1. założyłeś konto resellera
2. następnie założyłeś konto klienta
3. w koncie klienta założyłeś konto ftp - i tu pytanie - czy wskazywałeś jakiś konkretny katalog, do którego użytkownik ftp ma mieć dostęp?
jeśli nie - to pole zostawiłeś puste - to ok. - użytkownik ftp ma wówczas dostęp do katalogu głównego klienta gdzie między innymi jest podkatalog "htdocs", który jest katalogiem głównym strony www (tam umieszczasz plik index.html (lub index.php itp.)
4. jeśli zrobiłeś tak jak w punkcie 3 i nie masz dostępu, to oznacza, że problem jest bardziej złożony, i aby Ci pomóc musiałbyś go szerzej opisać

Reseller jako taki nie ma konta www i ftp - będąc resellerem zakładasz po prostu "swoje" konto klienckie i tam masz stronkę www Twoją ("resellera") i konto ftp.
10-07-2008 04:35 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
szpak Offline


Posts: 2
Joined: Oct 2008
Reputation: 0
Post: #3
RE: web ftp usera, połaczenie
zrobiłem dokładnie tak jak opisałeś,

1. w koncie reseler założyłem konto user
2. utworzyłem w koncie user konto ftp
3. łącze się z nim bez problemu

tylko myślałem że konto ftp na koncie user to zwykłe ftp do wymiany plików a nie połączenie do katalogu aby uploadować pliki www.

czyli wszystko działa poprawnie ? jeśli tak to temat zamknięty

w przypadku innych cms do zarządzania serwerem jest tak ze połączenie ftp do plików www tworzy się od razu a utworzenie ftp w ramach konta user to do wymiany plików.

dzięki za podpowiedź i pozdrawiam
10-07-2008 05:48 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Cube Offline
Member
***

Posts: 740
Joined: Apr 2007
Reputation: 9
Post: #4
RE: web ftp usera, połaczenie
Quote:czyli wszystko działa poprawnie ?
Tak, wszystko działa poprawnie.
Jak chcesz FTP do wymiany plików to je tak samo zakładasz, tylko ze z reguły ustawiasz wtedy jakiś pod-folder.
Ale jako cms bym ispCP nie określił.
10-07-2008 06:18 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)