Current time: 04-16-2024, 06:43 PM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
dodawanie domeny powoduje restart apacha ?
Author Message
tytanick Offline
Junior Member
*

Posts: 34
Joined: Sep 2009
Reputation: 0
Post: #1
dodawanie domeny powoduje restart apacha ?
Witam, moje pytanie jest takie, o ile dobrze widzialem to jeżeli user doda jakąs subdomene,alias, lub zmieni się jakis wpis w configu apacha, to apache jest restartowany tak ze przez 2-3 sec nie dziala innym ludziom ? tak przeciez nie powinno byc ????
chyba że czegoś nie dopatrzyłem, napiszcie w jakis sposób jest to realizowane i czy da się poprawić tak żeby apache był zawsze dostępny.

gdyby co to piszcie na gg: 210533 lub jabber: tytanick@maszyna.pl
(This post was last modified: 09-10-2009 10:26 PM by tytanick.)
09-10-2009 07:47 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
guziec Offline


Posts: 1
Joined: Jun 2009
Reputation: 0
Post: #2
RE: dodawanie domeny powoduje restart apacha ?
Dodanie domeny powoduje reload apache'a, nie restart. Różni się to tym że procesy nie są zamykane, jedynie na nowo odczytywany jest (zmieniony) plik konfiguracyjny i nowe procesy otwierane są już według nowych ustawień.
09-10-2009 11:33 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
tytanick Offline
Junior Member
*

Posts: 34
Joined: Sep 2009
Reputation: 0
Post: #3
RE: dodawanie domeny powoduje restart apacha ?
no to moje pytanie, czymu jak dodam w panelu domene i odrazu odswierze strone po tym to mi wyslakuje "Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony."
I sprawdzilem, wydalem komende z "restart" i dzieje sie tak samo... wydalem komende z "reload" i jest ok, to tak jakby ten skrypt ispcp robil RESTART a nie RELOAD. moze jest jakis błąd ? - pracuje pod gentoo obecnie wiec moze jakis bug tam mają ...
(This post was last modified: 09-10-2009 11:56 PM by tytanick.)
09-10-2009 11:51 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
tytanick Offline
Junior Member
*

Posts: 34
Joined: Sep 2009
Reputation: 0
Post: #4
RE: dodawanie domeny powoduje restart apacha ?
zglosilem nowy TICKET odnosnie tego restartowania apacha:
http://www.isp-control.net/ispcp/ticket/1984

a z ciekawosci napiszcie jak u was to wygląda, tez po dodaniu domeny przez chwile nie dziala apache ?
09-11-2009 08:09 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Alex Joe Offline
Junior Member
*

Posts: 72
Joined: Oct 2007
Reputation: 0
Post: #5
RE: dodawanie domeny powoduje restart apacha ?
Nie zauważyłem u siebie takiej zależności (Debian Lenny). Nie ma żadnej przerwy w działaniu Apache. Może jest to u Ciebie kwestia konfiguracji samego Apache ( np. czy masz włączony KeepAlive i na jaki interwał czasowy) - tu chyba jest sedno sprawy.
09-11-2009 11:35 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
tytanick Offline
Junior Member
*

Posts: 34
Joined: Sep 2009
Reputation: 0
Post: #6
RE: dodawanie domeny powoduje restart apacha ?
niesadze zeby to byl keepallive - deafultowo on jest wlaczony, zreszta przed chwila sprawdzialem z włączonym na pewno i z czasem na 15 sekund - dalej to samo.
jest dokladnie taki objaw jakbym restartowal manualnie apacha poprzez /etc/init.d/apache2 restart - i odswierzal strone, w pewnym momencie odswierza sie dlugo i traci poalczenie bo wkoncu apache sie restatuje. no a jak daje "/etc/init.d/apache2 reload" i odswierzam stronke to tylko jest taki jeden lag po czym dalej wczytuje strone - czyli dziala jak nalezy
Takze problem jest raczej w skrypcie ze zamiast reloadowac to restartuje - nie mam pojecia czemu Smile
09-11-2009 11:58 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
tytanick Offline
Junior Member
*

Posts: 34
Joined: Sep 2009
Reputation: 0
Post: #7
RE: dodawanie domeny powoduje restart apacha ?
naprawili to w dzisiejszym snapshocie
09-13-2009 01:43 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)