Hát azóta nagyon komoly köröket futottam ezzel a dologgal. Nem olyan egyszerű, mint amilyennek látszik - már amennyiben ha használni akarja az ember. Márpedig nekem kellene most, két domainre kellene dedikált e-mail szervert csinálnom, így gondoltam egy ISPCP-vel oldom ezt meg. Viszont nagyon fontos lenne néhány e-mail specifikus dolog, mint a kvóta, auto-responder, jelszócsere (user magának tudjon ilyet).
Most ilyen szemszögből nézegetem a dolgot nagyon. Ha van valakinek ezzel kapcsolatosan ötlete, vagy más javaslata, szívesen venném.
Jelenleg - maradva a témánál - a kvóta bejegyzés bekerül az ispcp adatbázisba. Vélhetően az e-mail fiók létrehozásakor létrejön a user e-mail könyvtárában egy maildirsize fájl is, ennek első sora tartalmazza a kvóta értékét bájtban.
Ha a mail kvótát alap ISPCP-s rendszerben túllépi a user, nem történik semmi. Mind Thunderbird, mind a Roundcube kezeli ezt, mutatja százalékosan a lefoglalt helyet, már pirossal jelzi 90% felett, ez tetszik.
De ha ebben a maildirsize fájlban átírom az értéket akár tizedére, akkor pl. 987% lesz az elfoglalt terület, levelek jönnek szépen továbbra is.
Ha adatbázisban írtam át az értéket, akkor az semmire sem volt hatással.
Ha töröltem a maildirsize fájlt, akkor megszűnt a százalékos figyelmeztetésem.
Nekem ennél több kell, de már térnek vissza régi emlékek, amikor ilyesmivel játszottam, még ISPCP nélkül:
1) Postfix nem kezel kvótát alapból, patchelni kell és újra forgatni
2) 64 bites op.rendszeren érdemes csak játszani vele, mert bájtban kell megadni a kvóta méretét a maildirsize fájlban, ami 2GB körüli méret esetén már 32 bites rendszerben nem ábrázolható (amikor még próbálkoztam ezzel, nem volt nagyon elterjedt a 64 bites op.rendszer).
Bosszantó az, hogy nem írja átaz adatbázis módosítása után a maidirsize fájlban az értéket.
És akkor még az auto-repsonderről, jelszó változtatásról nem is beszéltem...
Ha van itt érdeklődés ilyesmire, taglalhatjuk a témát tovább, nem tudom, hogy mennyire fontos nektek a mail kvóta...?