Current time: 04-27-2024, 05:04 AM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
sasldb2 probléma
Author Message
kovix Offline


Posts: 2
Joined: Mar 2010
Reputation: 0
Post: #1
Question sasldb2 probléma
Sziasztok!

Hétvégén egy VHCS2-vel ümemelő szerveremet frissítettem ISPCP-re az alábbiak szerint:

VHCS2.4.7 -re ispcp 1.0 telepítés, ispcp updata, után a ispcp-1.04 telepítés, ispcp update.

Azóta az SMTP auth sajnos nem működik, ilyeneket írogat a logba:

Mar 16 16:22:45 dzcluster2 postfix/smtpd[6316]: warning: SASL authentication failure: no secret in database

Az /etc/saslsb2 fájl érdekesen fest, sokkal kisebb mint a VHCS2 alatt volt. Ha visszamásolom metésből az iscp telepítés előtti fájlt, akkor rendben működik a dolog, de így persze az újonnan létrehozott postafiókok nem tudnak küldeni...
A régi sasldb2 fájl:
-rw-rw---- 1 root sasl 90112 márc 15 05.20 /etc/sasldb2

Az új pedig, amit az ispcp kreál:
-rw-rw---- 1 root sasl 45056 márc 16 14.12 /sasldb2

Az sasldblistusers2 mind a két fájlon szépen működik E-mail: userPassword formában megjelenik a tartalma, a postfix mégsem bír megbírkózni vele.

Láttam itt a fórumban hogy többeknél előfordult ilyesmi, de használható választ sajnos nem találtam a kérdésre...

nagyon megköszönnék egy kis iránymutatást, hogy merre túrkáljak, mit nézegessek, esetleg hogyan tudnék beletúrkálni ispcpben abba a részbe, ahol az sasldb2 fájlt generálja.

Esetleg az is megoldás lehet, ha valaki tud mutatni egy működképes auxporp/sql megoldást, ahol közvetlenül adatbázisból authentikálna a postfix.

Előre is köszönök szépen minden segítséget:

KoviX
03-17-2010 02:28 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)