Current time: 04-20-2024, 09:58 AM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
DNS zóna beállítás
Author Message
romantik Offline
Junior Member
*

Posts: 54
Joined: Mar 2009
Reputation: 0
Post: #1
DNS zóna beállítás
Sziasztok,

Adjatok némi infót, kavar van a fejemben...

Mit szükséges akkor beállítani, ha a DNS kiszolgáló nálunk van, de csak az MX-et akarja itt kezelni, a www másik szerveren?


jo ez igy szerintetek?


Quote:domain: ugyfeldomainje.hu
tipus: A
class: IN
nev: ugyfeldomainje.hu
IP: a www szerver IP cime


eleg ennyi? ezzel aldomainekre is mukodni fog? Csak annyi kene, hogy a mail es semmi mas mutasson rank.
11-15-2010 05:59 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #2
RE: DNS zóna beállítás
megynitod a /var/cache/bind/domain.tld.db fajlt, es atirod benne a serialt (mai datum es a sorszam), illetve a megfelelo soroknak az ip-jet is modositod. Aztan ezt a fajlt bemasolod a /etc/ispcp/bind/working -be, majd ujrainditod a bind-ot es menni fog.

Mondjuk nem szerencses nalad kezelni a dns-t, ha minden mashol van kiveve a levelezes, mert az adminpanel nem fogja szeretni az uj aldomain letrehozasakor sem a masik IP-t (sajnos az egyedi DNS bejegyzesek nem tul jol mukodnek, de majd ez hamarosan megoldodik Smile )
(This post was last modified: 11-15-2010 06:46 PM by Kika.)
11-15-2010 06:46 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
romantik Offline
Junior Member
*

Posts: 54
Joined: Mar 2009
Reputation: 0
Post: #3
RE: DNS zóna beállítás
(11-15-2010 06:46 PM)Kika Wrote:  megynitod a /var/cache/bind/domain.tld.db fajlt, es atirod benne a serialt (mai datum es a sorszam), illetve a megfelelo soroknak az ip-jet is modositod. Aztan ezt a fajlt bemasolod a /etc/ispcp/bind/working -be, majd ujrainditod a bind-ot es menni fog.

Mondjuk nem szerencses nalad kezelni a dns-t, ha minden mashol van kiveve a levelezes, mert az adminpanel nem fogja szeretni az uj aldomain letrehozasakor sem a masik IP-t (sajnos az egyedi DNS bejegyzesek nem tul jol mukodnek, de majd ez hamarosan megoldodik Smile )


mondtam én neki, hogy vigye akkor a domanjét is oda, és csak az MX mutasson ide...

a fenti megoldásom akkor nem is jó?

jobban örülnék neki, ha ő cseszegetné a saját DNS-ét, ha már ilyen extra kérései vannak...
11-15-2010 07:25 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #4
RE: DNS zóna beállítás
igazabol nem ertem az idezetet igy, hogy mit akarsz vele, meg hogyan es hol allitod. Egyszerubb lenne, ha konkret sorokat masolnal ide a zonalafajbol, de szerintem, amit leirtam az mukodni fog es egyszeru Smile Gondolom te is hasonlot probaltal irni, csak nekem nem volt abbol teljesen tiszta, szoval leirtam, hogy en is ertsem Smile
11-15-2010 08:06 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
romantik Offline
Junior Member
*

Posts: 54
Joined: Mar 2009
Reputation: 0
Post: #5
RE: DNS zóna beállítás
(11-15-2010 08:06 PM)Kika Wrote:  igazabol nem ertem az idezetet igy, hogy mit akarsz vele, meg hogyan es hol allitod. Egyszerubb lenne, ha konkret sorokat masolnal ide a zonalafajbol, de szerintem, amit leirtam az mukodni fog es egyszeru Smile Gondolom te is hasonlot probaltal irni, csak nekem nem volt abbol teljesen tiszta, szoval leirtam, hogy en is ertsem Smile

Innen masoltam:
http://admin.raceworld.hu/client/dns_add.php
11-15-2010 08:12 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #6
RE: DNS zóna beállítás
jaa, hogy ilyen egyedi DNS bejegyzest akartal hozzaadni? Az nem jo sajnos. Rosszul talaltak ki es az alap zonakat nem tudja modositani, csak boviteni azokat. Smile
11-15-2010 08:17 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
romantik Offline
Junior Member
*

Posts: 54
Joined: Mar 2009
Reputation: 0
Post: #7
RE: DNS zóna beállítás
ettől féltem. marad az általad is említett verzió.
köszi!
11-15-2010 08:30 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dylan Offline
Junior Member
*

Posts: 100
Joined: Mar 2010
Reputation: 1
Post: #8
RE: DNS zóna beállítás
(11-15-2010 06:46 PM)Kika Wrote:  Mondjuk nem szerencses nalad kezelni a dns-t, ha minden mashol van kiveve a levelezes, mert az adminpanel nem fogja szeretni az uj aldomain letrehozasakor sem a masik IP-t (sajnos az egyedi DNS bejegyzesek nem tul jol mukodnek, de majd ez hamarosan megoldodik Smile )

Belefutottam énis most ebbe a problémába.
Tudnál támpontot adni, hogy kb mikorra fog ez megoldódni? Úgy látom Te jobban rálátsz a fejlesztés menetére. Ugyanis ha most valamit egyénileg módosítok a bind-ben akkor a következő subdomain létrehozásnál elszáll ez a beállítás és manuálisan kell megint belehegeszteni ami elég macerás tud lenni mind a support mind az ügyfél szempontjából...
11-25-2010 11:36 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dylan Offline
Junior Member
*

Posts: 100
Joined: Mar 2010
Reputation: 1
Post: #9
RE: DNS zóna beállítás
Basszus megint belefutottam ebbe a problémába, és sehol semmi épkézláb megoldás.

Ti hogy állítjátok be a külső MX rekordokat az ügyfeleknek?
04-11-2011 08:46 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #10
RE: DNS zóna beállítás
Kezzel Smile
04-11-2011 09:10 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)