Current time: 04-18-2024, 03:10 PM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
quota beállítás
Author Message
romantik Offline
Junior Member
*

Posts: 54
Joined: Mar 2009
Reputation: 0
Post: #1
quota beállítás
sziasztok!

elvesztettem a fonalat, pedig megvolt a file amit szerkeszteni kéne...

az a lényeg, hogy a felhasználók quota kezelését szeretném megváltoztatni, hogy semmiképp ne tudják túllépni az adott quotát.
Furán kezeli a soft quotát az ispcp... van olyan ügyfél, aki 30%-al túllépte a keretet. Nem idegesítene, ha nem FTP-nek használná a tárhelyét, és nem tudnám, hogy a számlázási időszak végén lépni akar (mint ahogy írta volt nekem...).
11-25-2010 12:47 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dylan Offline
Junior Member
*

Posts: 100
Joined: Mar 2010
Reputation: 1
Post: #2
RE: quota beállítás
Hasonló problémával küzdök énis, bár én úgy jártam, hogy az ftp nem lépte túl a keretet, viszont a levelezése igen... FTP-vel ha fellép akkor nem tud többet felmásolni, viszont a leveleit megkapja. Többszöri felszólítás ellenére sem tölti le a gépére a leveleit, lassan ott vagyok, hogy lekapcsolom a tárhelyét.
11-25-2010 11:41 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
romantik Offline
Junior Member
*

Posts: 54
Joined: Mar 2009
Reputation: 0
Post: #3
RE: quota beállítás
nem értem egyébként a fejlesztő srácokat.

disk quotat be tudok állítani, de nincs értelme... 30%-al túllépte a felhasználó. Retorzió semmi.
Mondom korlátozom a sávszél limitjét. Mivel azt is túllépte amit be akartam neki állítani, adatbázisban átállítottam. Kúl, viszont semmi nem történik.

Az oldala továbbra is ugyanúgy elérhető, tehát gyakorlatilag adtam a sz@rnak egy pofont.

quota management ebben a formában semmit nem ér.
11-26-2010 12:50 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #4
RE: quota beállítás
Ez csak soft quota, ami arra jo, hogy kapsz egy jelzest a szervertol, hogy tullepte (vagy hamarosan tul fogja lepni) es le tudod kommunikalni az ugyfellel a teendoket (pl kap egy uj szamlat Big Grin). Nem szerencses a hard quota, mert abbol lehetnek gondok, pl nem kap meg leveleket vagy epp az adatbazisba nem kerul be valami uj megrendeles a webshopbol.

FTP-nel amugy hard quota van, tehat onnan nem enged feltolteni, de ha mondjuk weben keresztul tolti fel, akkor csont nelkul felmegy a fajl, ill bejonnek a levelek es hizik az adatbazis Smile
12-02-2010 12:17 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
romantik Offline
Junior Member
*

Posts: 54
Joined: Mar 2009
Reputation: 0
Post: #5
RE: quota beállítás
(12-02-2010 12:17 AM)Kika Wrote:  Ez csak soft quota, ami arra jo, hogy kapsz egy jelzest a szervertol, hogy tullepte (vagy hamarosan tul fogja lepni) es le tudod kommunikalni az ugyfellel a teendoket (pl kap egy uj szamlat Big Grin). Nem szerencses a hard quota, mert abbol lehetnek gondok, pl nem kap meg leveleket vagy epp az adatbazisba nem kerul be valami uj megrendeles a webshopbol.

FTP-nel amugy hard quota van, tehat onnan nem enged feltolteni, de ha mondjuk weben keresztul tolti fel, akkor csont nelkul felmegy a fajl, ill bejonnek a levelek es hizik az adatbazis Smile

na ez az én gondom!
legyen csak hard quota! elég soft az, ha feltölt 600 helyett 1100MB-ot...
amit észrevettem: hiába tettem felfüggesztett státuszba, FTP-n ugyanúgy pörgette tovább a forgalmat, amin csak az segített, hogy az FTP júzerei jelszavát átírtam.
nem jelentkezik.

engem mindenesetre továbbra is érdekel hol lehet átállítani Smile
12-02-2010 01:28 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #6
RE: quota beállítás
Nalam FTP-n mukodik a quota, ott nem enged feltolteni, ha megtelt. 1.0.7 van fent, de szerintem mar az 1.0.5-ben is ment.
12-02-2010 02:04 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
romantik Offline
Junior Member
*

Posts: 54
Joined: Mar 2009
Reputation: 0
Post: #7
RE: quota beállítás
(12-02-2010 02:04 AM)Kika Wrote:  Nalam FTP-n mukodik a quota, ott nem enged feltolteni, ha megtelt. 1.0.7 van fent, de szerintem mar az 1.0.5-ben is ment.

nem, félreérthetően írtam Smile

az oké, hogy nem tud feltölteni FTP-n tübbet. Az a fura, hogy letiltom az accountot, és mégis pörög a sávszél napról napra. egész addig, míg nem váltottam ftp userpasst. tehát olyan, mintha a globál tiltás ellenére is lehetne ftp-n csatlakozni a letiltott site-hoz...

ez a fura!
12-02-2010 03:31 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dylan Offline
Junior Member
*

Posts: 100
Joined: Mar 2010
Reputation: 1
Post: #8
RE: quota beállítás
Ezt még nem próbáltam ki, de nálam is aktuális a téma. 2 felhasználóm is van, akinek már küldtem kb 3 levelet, hogy legyenek kedvesek letölteni localra a leveleiket, de nálam tároljanak másfél Gb levelet, de nem hajlandóak változtatni.
Holnapig adtam haladékot és letiltom őket. Remélem ilyenkor a levelezésük is elszáll, mert különben nem fogja izgatni őket a dolog. Igaz a céges weblapjuk se fog menni.
Az FTP-vel az a gond, hogy ami ellenőrzi a quota átlépést, az csak naponta 1x fut le, tehát simán túllépheti pár órára FTP-vel a korlátozást.
Úgy lenne ideális, ha feltöltés közben megállna a feltöltés, hogy "hoppá, elérted a limitet".
12-06-2010 07:04 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dylan Offline
Junior Member
*

Posts: 100
Joined: Mar 2010
Reputation: 1
Post: #9
RE: quota beállítás
Örömmel látom, hogy visszajönnek a levelek, tehát ha lekapcsolom a tárhelyet akkor a levelezésük is megszűnik működni. Smile
Van valakinek abban tapasztalata, hogy ilyenkor a pop3 se működik? Vagy le tudják tölteni a régi leveleiket?
12-07-2010 08:16 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dylan Offline
Junior Member
*

Posts: 100
Joined: Mar 2010
Reputation: 1
Post: #10
RE: quota beállítás
Big Grin jellemző. Egyből észrevette mindkét ügyfél, hogy nem mennek a leveleik és fel tudtak hívni, hogy mi a gond, miért lettek lekapcsolva. Smile Persze a korábban írt leveleimre semmi válasz nem volt.
12-08-2010 12:34 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)