Current time: 04-20-2024, 05:08 AM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
ispCP frissítés kérdések, tapasztalatok
Author Message
Mono Offline
Junior Member
*

Posts: 58
Joined: Aug 2009
Reputation: 0
Post: #1
ispCP frissítés kérdések, tapasztalatok
Érdeklődnék kicsit e témában, kinek milyen problémái lettek egy-egy frissítésnél?
Egyik szerverünkön régebben frissítettünk 1.0.3-ra vagy 1.0.2-ről, vagy 1.0.0-ról, sajnos nem emlékszem. Ezzel elég sok probléma volt, Apache konfig fájlból tűntek el bejegyzések a frissítés után, illetve hasonló dolgokat tapasztaltunk az alias fájlban is, ezeket részben kézzel kellett felvennünk utána, részben pedig az újragenerálást kellett forszíroznunk az adatbázis módosításával.

Latolgatjuk e szerver 1.0.3-as verzióját frissíteni 1.0.7-re, illetve egy másik szerveren jelenleg 1.0.2-es van, szintén frissítenénk.

Van-e gyakorlati tapasztalatotok e frissítés terén? Ment flottul nektek, vagy voltak fennakadások? Ha voltak, megírnátok, mire érdemes figyelni?

Az 1.0.3-assal vannak továbbá olyan gondjaink is, hogy egy-egy e-mail alias létrehozásánál előfordul, hogy más - akár más domain alá tartozó - aliasok egyszerűen eltűnnek. Ezért is latolgatnánk a frissítést. Volt nektek hasonló gondotok? Van ilyen, vagy ehhez hasonló gondotok az 1.0.7-esben? (Kb. 480 domain, 500 domain alias, 3700 e-mail cím, 350 sql adatbázis van ezen a gépen - ha esetleg ez számít). Mármint gondolom, hogy számít, mert fele ennyi felhasználónál nem voltak még ilyen gondjaink. A vas amúgy még szépen bírná.


Illetve kérdeznék még egy olyat, hogy van-e valami changelog szerűség a verziókról? Érdemes-e egyáltalán frissíteni?
Ami nekem szembetűnő változás volt az 1.0.2 és az 1.0.7 között, hogy a backup, valamint a "DNS zone's records" változott. Elkerülte valami a figyelmem? Ti miket tapasztaltatok?
(This post was last modified: 12-11-2010 07:40 PM by Mono.)
12-11-2010 07:13 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
tlsoft Offline
Junior Member
*

Posts: 10
Joined: Apr 2010
Reputation: 0
Post: #2
RE: ispCP frissítés kérdések, tapasztalatok
Nekem 1.0.5 -ről 1.0.7 -re történő frissítés után teljes újratelepítés kellett, mivel a folyamatok valamilyen okból felemésztették az egész rendszert. A sima 1.0.7 install óta nincs gondom.
01-31-2011 10:46 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dylan Offline
Junior Member
*

Posts: 100
Joined: Mar 2010
Reputation: 1
Post: #3
RE: ispCP frissítés kérdések, tapasztalatok
Mi most tervezzük 1.0.4 -ről 1.0.7-re váltást, hát kíváncsi leszek...
02-01-2011 10:24 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dylan Offline
Junior Member
*

Posts: 100
Joined: Mar 2010
Reputation: 1
Post: #4
RE: ispCP frissítés kérdések, tapasztalatok
Tegnap megcsináltuk a frissítést 1.0.4-ről 1.0.7-re.
Hát... elég sok szívás volt vele, ráment több mint 4 óra.
Először is 5.2-es php-ra nem volt hajlandó felmenni, ezért verzió váltást kellett csináljunk, 5.3-ra.
Az update script tájékoztatása egyenlő a nullával, rengeteg infót a fórumról vagy googlizva szedtünk össze. Igazából a pontos részleteket a rendszergazdám tudná leírni, én csak részleteket tudok.
Ami viszont érdekes volt:
Volt olyan, hogy a státusz oszlopokat az adatbázisban totál elszúrta, debug hibaüzenetekkel tolta tele. (ez, hogy fordulhat elő azt nem értettük...) Egyszer még az is előfordult, hogy magát az adatbázis struktúrát sem tudtuk megnyitni. Aztán egy újabb update próbálkozás megoldotta.
Elég sok mindent megvariáltak, még a gui-n belül is a struktúra sok helyen változott.
Nagyobb szívás volt mint mikor 1.0.0rc -ről 1.0.4-re váltottunk. Igyekszem elkérni a pontos hibalistát amivel küzdöttünk és megosztom majd itt veletek. (volt bőven)
De arra fel kell készülni, hogy nem megy minden olyan simán mint előre várható.

Ami vicces még, hogy amikor elindul az update, elkezdi az új config fájlokat legenerálni, a régiekről meg backupot csinál. Viszont amikor elakad az update, akkor nem törli amit készített. Így kb az 5. próbálkozás után, elfogyott a hely és nem értettük miért akad el olyan hibaüzenettel, hogy nem tud egy config fájlt egyik helyről a másikra másolni. Szóval minden egyes próbálkozás után kézzel kellett törölni azokat a fájlokat amit létrehozott de nincs szükség rá.
02-07-2011 08:35 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mono Offline
Junior Member
*

Posts: 58
Joined: Aug 2009
Reputation: 0
Post: #5
RE: ispCP frissítés kérdések, tapasztalatok
Hát Urak, köszönöm a tapasztalatok megírását, ezek szerint akkor ez a frissítés most sem megy jobban, mint annak idején 1.0.2-re.

Nem tudom, hogy mennyire üzleti titok, de lehet tudni, hogy nálatok nagyjából hány domain van egy ispcp-ben? Nálunk két szerveren is ispcp van, kb. 500 és kb. 600 domainnel. HP Proliant szerverek, nem akad a vas. Viszont mindkét helyen elő-előfordul, hogy - vélhetően egy-egy mail módosítás során - az aliases fájlból eltűnnek dolgok. Ekkor általában újra le kell generáltatni ezt a fájlt az adatbázisból, ez elég kellemetlen. Találkoztatok már ilyen hibával? Megszűnt esetleg ez a hiba később, egy másik verzióban? Konkrétan emiatt frissítenénk, mert más komolyabb gond nincs vele, leszámítva azt, hogy néhány funkciót azért nem tud, amit a felhasználók maguknak tudnának állítgatni.

Másik kérdés: milyen op.rendszeren használjátok? Nálunk 5.0.8-as Debian Lenny 64 bitesek vannak, most, hogy kijött a 6-os Debian, frissítenénk arra. Van tapasztalatotok ilyen téren? Úgy gondolom nagy baj nem lehet, de előbb inkább kérdezek, frissített már valaki 6-os Debianra az ISPCP alatt?
02-11-2011 07:35 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #6
RE: ispCP frissítés kérdések, tapasztalatok
Hat nem tudom mi volt a szivas, de 1.0.7 gond nelkul megy a php 5.2-vel, szoval valoszinuleg nem ez. Igazabol erdemes mindegyik frissitest felrakni es akkor nincsenek ilyen problemak.

En most huztam at a Lenny-t Squeeze-re, es sajnos jott vele a php 5.3, ami elsore jol hangzott, de mikor nem ment semmi akkor azert eleg kellemetlen volt. RoundCube is meghalt, meg vagy 80 domainen futott olyan kod, ami nem volt kompatibilis a php 5.3-mal, ezeket szep melo volt atirni. Szoval sajat tapasztalatbol mondom, hogy baromi ovatosan. Ja es a kedvencem az volt, mikor mindegy mennyire voltak allitva a php.ini-ben a megfelelo parameterek, a fajlfeltoltes kb 128k folott internal server errort dobott. Ha kell tovabbi info barmi kerdezzetek nyugodtan.
Ja es kiemelnem, hogy codeigniter 2.0 alatti verzioja nem kompatibilis a php 5.3-mal, ahogy a phpBB 3.0.1 sem Smile
(This post was last modified: 03-07-2011 05:08 AM by Kika.)
03-07-2011 04:45 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mono Offline
Junior Member
*

Posts: 58
Joined: Aug 2009
Reputation: 0
Post: #7
RE: ispCP frissítés kérdések, tapasztalatok
(03-07-2011 04:45 AM)Kika Wrote:  Hat nem tudom mi volt a szivas, de 1.0.7 gond nelkul megy a php 5.2-vel, szoval valoszinuleg nem ez. Igazabol erdemes mindegyik frissitest felrakni es akkor nincsenek ilyen problemak.

En most huztam at a Lenny-t Squeeze-re, es sajnos jott vele a php 5.3, ami elsore jol hangzott, de mikor nem ment semmi akkor azert eleg kellemetlen volt. RoundCube is meghalt, meg vagy 80 domainen futott olyan kod, ami nem volt kompatibilis a php 5.3-mal, ezeket szep melo volt atirni. Szoval sajat tapasztalatbol mondom, hogy baromi ovatosan. Ja es a kedvencem az volt, mikor mindegy mennyire voltak allitva a php.ini-ben a megfelelo parameterek, a fajlfeltoltes kb 128k folott internal server errort dobott. Ha kell tovabbi info barmi kerdezzetek nyugodtan.
Ja es kiemelnem, hogy codeigniter 2.0 alatti verzioja nem kompatibilis a php 5.3-mal, ahogy a phpBB 3.0.1 sem Smile

Engem érdekelnének részletek, mert mi is megléptük, bár csak 1.0.2-es az ISPCP. Ment fel vele a php5.3-as is, ahogy írod. Te mit csináltál vele? Joomla és Drupal nagyon nem megy vele, hogy magát az ispcp-t ne is említsem...
03-07-2011 11:47 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #8
RE: ispCP frissítés kérdések, tapasztalatok
1.0.7-es ispcp mar megy vele, erdemes frissiteni. Joomla 1.6 szerintem szinten megy vele, bar eddig nagyivben kerultem Joomlat, ha egy mod van ra, es ez a Drupalra is igaz, igy arrol vegkepp nem tudok mit mondani. Nalam szerencsere sajat fejlesztesu cuccok vannak tobbniyre, igy gyorsan bele tudtam nyulni mindenbe, amibe kellett.

Amit sokat kerestem es nagy szivas volt az a fajlfeltoltes, mert 128k folotti fajloknal jott az intternal server error, amit kicsit nehezen talaltam meg. A megoldas az, hogy /etc/apache2/mods-enabled/fcgid_ispcp.conf-ba belerakni az alabbi ket sort:

FcgidConnectTimeout 60
MaxRequestLen 134217728

Mivel az altalam fejlesztett cuccok mar regota codeigniterrel mukodnek ezert azt viszonylag konnyu volt frissiteni, miutan rajottem par dologra az uj 2.0-val kapcsolatban. Ha valaki esetleg hasznalja kerdezzen nyugodtan, mert van boven ott is szivni valo Wink
03-08-2011 12:28 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #9
RE: ispCP frissítés kérdések, tapasztalatok
+1 jó hír: Zend Optimizer nem megy php 5.3 alatt és nem is fog. Van helyette ZendGuardLoader, ami nem tolti be a régebben fordított dolgokat. Remélem mindenkinek megvan minden forráskód Big Grin
03-08-2011 07:57 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dylan Offline
Junior Member
*

Posts: 100
Joined: Mar 2010
Reputation: 1
Post: #10
RE: ispCP frissítés kérdések, tapasztalatok
(03-08-2011 07:57 AM)Kika Wrote:  +1 jó hír: Zend Optimizer nem megy php 5.3 alatt és nem is fog. Van helyette ZendGuardLoader, ami nem tolti be a régebben fordított dolgokat. Remélem mindenkinek megvan minden forráskód Big Grin
Eh... Még jó, hogy eddig nem volt rá szükség... De miért nem megy vajon?

Amúgy nekünk ment minden oldalt 5.3 után is, csupán a hibaüzeneteket kellett kikapcsolni, mert figyelmeztetett, hogy nem ajánlott függvényeket használ az oldal a forráskódban. De ettől még fut az oldal, joomla és társaival sincs gond.
03-08-2011 05:37 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)