Current time: 04-27-2024, 09:27 AM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
E-mail quota
Author Message
Mono Offline
Junior Member
*

Posts: 58
Joined: Aug 2009
Reputation: 0
Post: #1
E-mail quota
Sziasztok!

1.0.2-es ISPCP-m van, e-mail quota iránt érdeklődnék. Minden mailboxhoz alapból 1GB-ot rendel hozzá, ha ez kevésnek bizonyul, akkor át kell írni adatbázisban az értékét nagyobbra.
Az újabb ISPCP-t használóktól kérdezném, van-e már ennek kezelésére vezérlőpulton belüli megoldás?
04-12-2011 09:40 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dylan Offline
Junior Member
*

Posts: 100
Joined: Mar 2010
Reputation: 1
Post: #2
RE: E-mail quota
Őszintén szólva nem is tudtam, hogy van limit. Smile Még sose foglalt ennyit egy e-mail fiók sem a szerveren. Smile
04-14-2011 03:26 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mono Offline
Junior Member
*

Posts: 58
Joined: Aug 2009
Reputation: 0
Post: #3
RE: E-mail quota
Hát azóta nagyon komoly köröket futottam ezzel a dologgal. Nem olyan egyszerű, mint amilyennek látszik - már amennyiben ha használni akarja az ember. Márpedig nekem kellene most, két domainre kellene dedikált e-mail szervert csinálnom, így gondoltam egy ISPCP-vel oldom ezt meg. Viszont nagyon fontos lenne néhány e-mail specifikus dolog, mint a kvóta, auto-responder, jelszócsere (user magának tudjon ilyet).
Most ilyen szemszögből nézegetem a dolgot nagyon. Ha van valakinek ezzel kapcsolatosan ötlete, vagy más javaslata, szívesen venném.

Jelenleg - maradva a témánál - a kvóta bejegyzés bekerül az ispcp adatbázisba. Vélhetően az e-mail fiók létrehozásakor létrejön a user e-mail könyvtárában egy maildirsize fájl is, ennek első sora tartalmazza a kvóta értékét bájtban.
Ha a mail kvótát alap ISPCP-s rendszerben túllépi a user, nem történik semmi. Mind Thunderbird, mind a Roundcube kezeli ezt, mutatja százalékosan a lefoglalt helyet, már pirossal jelzi 90% felett, ez tetszik.
De ha ebben a maildirsize fájlban átírom az értéket akár tizedére, akkor pl. 987% lesz az elfoglalt terület, levelek jönnek szépen továbbra is.
Ha adatbázisban írtam át az értéket, akkor az semmire sem volt hatással.
Ha töröltem a maildirsize fájlt, akkor megszűnt a százalékos figyelmeztetésem.

Nekem ennél több kell, de már térnek vissza régi emlékek, amikor ilyesmivel játszottam, még ISPCP nélkül:
1) Postfix nem kezel kvótát alapból, patchelni kell és újra forgatni
2) 64 bites op.rendszeren érdemes csak játszani vele, mert bájtban kell megadni a kvóta méretét a maildirsize fájlban, ami 2GB körüli méret esetén már 32 bites rendszerben nem ábrázolható (amikor még próbálkoztam ezzel, nem volt nagyon elterjedt a 64 bites op.rendszer).
Bosszantó az, hogy nem írja átaz adatbázis módosítása után a maidirsize fájlban az értéket.

És akkor még az auto-repsonderről, jelszó változtatásról nem is beszéltem... Smile

Ha van itt érdeklődés ilyesmire, taglalhatjuk a témát tovább, nem tudom, hogy mennyire fontos nektek a mail kvóta...?
04-14-2011 07:44 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
romantik Offline
Junior Member
*

Posts: 54
Joined: Mar 2009
Reputation: 0
Post: #4
RE: E-mail quota
dovecot-al lehet megoldani, de gigaszopó... nekem is kéne mail quota/user, de ennyit nem fogok szenvedni vele...
(This post was last modified: 05-05-2011 05:42 PM by romantik.)
05-05-2011 05:42 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mono Offline
Junior Member
*

Posts: 58
Joined: Aug 2009
Reputation: 0
Post: #5
RE: E-mail quota
(05-05-2011 05:42 PM)romantik Wrote:  dovecot-al lehet megoldani, de gigaszopó... nekem is kéne mail quota/user, de ennyit nem fogok szenvedni vele...

1.0.0-ra van kurva jó leírás, tetszenek a screenshotok is, de nem két sor lett módosítva. Ennyire nem vagyok jó programozásban, hogy átírjam 1.0.7-re sajna. Kerestem már priviben a készítőt, de el van tűnve nagyon.

http://ispcp.geoclave.net/
05-06-2011 05:30 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dylan Offline
Junior Member
*

Posts: 100
Joined: Mar 2010
Reputation: 1
Post: #6
RE: E-mail quota
(04-14-2011 07:44 PM)Mono Wrote:  ...
És akkor még az auto-repsonderről, jelszó változtatásról nem is beszéltem... Smile
...

Auto-responder van az ispcp-ben és műxik is nekem.
Jelszó módosítást pedig roundcube-al oldottam meg, van hozzá plugin.
Usernek elég 1x megadni az e-mail jelszavát, aztán webmailen belép és módosítja amire akarja.

A kvóta témához sajnos nem tudok hozzászólni.
05-06-2011 07:25 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mono Offline
Junior Member
*

Posts: 58
Joined: Aug 2009
Reputation: 0
Post: #7
RE: E-mail quota
(05-06-2011 07:25 AM)Dylan Wrote:  
(04-14-2011 07:44 PM)Mono Wrote:  ...
És akkor még az auto-repsonderről, jelszó változtatásról nem is beszéltem... Smile
...

Auto-responder van az ispcp-ben és műxik is nekem.
Jelszó módosítást pedig roundcube-al oldottam meg, van hozzá plugin.
Usernek elég 1x megadni az e-mail jelszavát, aztán webmailen belép és módosítja amire akarja.

A kvóta témához sajnos nem tudok hozzászólni.

Van, tudom, csak nem ott, ahol kellene. Vagy fene tudja, lehet, hogy én látom rosszul a dolgot.
Az ügyfeleim felépítése általában olyan, hogy vesznek egy domain nevet, raknak rá honlapot, létrehoznak pár e-mail fiókot. Ezt általában a rendszergazdájuk, WEB programozójuk, stb. hozza létre. Utána viszont az e-mail fiókok tulajdonosai szeretnék maguk módosítani a postafiókjaik jelszavát, illetve saját maguk beállítani az autoresponder üzenetet.
"Nehogymár a WEB programozó céget, vagy informatikus kollégát kelljen megkérni, hogy begépelje, nem vagyok elérhető két hétig" és ehhez hasonló indíttatások jönnek a postafiókok tulajdonosaitól - teszem hozzá, szerintem jogosan.
Így viszont az auto respondernek szerintem az ISPCP jelenlegi helyén gyakorlati haszna majdnem nulla, a jelszó változtatást pedig már igazán betehetnék alapból is a postafiókokba.

Így értettem azt, hogy: "És akkor még az auto-repsonderről, jelszó változtatásról nem is beszéltem... Smile "
05-06-2011 05:31 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dylan Offline
Junior Member
*

Posts: 100
Joined: Mar 2010
Reputation: 1
Post: #8
RE: E-mail quota
(05-06-2011 05:31 PM)Mono Wrote:  
(05-06-2011 07:25 AM)Dylan Wrote:  
(04-14-2011 07:44 PM)Mono Wrote:  ...
És akkor még az auto-repsonderről, jelszó változtatásról nem is beszéltem... Smile
...

Auto-responder van az ispcp-ben és műxik is nekem.
Jelszó módosítást pedig roundcube-al oldottam meg, van hozzá plugin.
Usernek elég 1x megadni az e-mail jelszavát, aztán webmailen belép és módosítja amire akarja.

A kvóta témához sajnos nem tudok hozzászólni.

Van, tudom, csak nem ott, ahol kellene. Vagy fene tudja, lehet, hogy én látom rosszul a dolgot.
Az ügyfeleim felépítése általában olyan, hogy vesznek egy domain nevet, raknak rá honlapot, létrehoznak pár e-mail fiókot. Ezt általában a rendszergazdájuk, WEB programozójuk, stb. hozza létre. Utána viszont az e-mail fiókok tulajdonosai szeretnék maguk módosítani a postafiókjaik jelszavát, illetve saját maguk beállítani az autoresponder üzenetet.
"Nehogymár a WEB programozó céget, vagy informatikus kollégát kelljen megkérni, hogy begépelje, nem vagyok elérhető két hétig" és ehhez hasonló indíttatások jönnek a postafiókok tulajdonosaitól - teszem hozzá, szerintem jogosan.
Így viszont az auto respondernek szerintem az ISPCP jelenlegi helyén gyakorlati haszna majdnem nulla, a jelszó változtatást pedig már igazán betehetnék alapból is a postafiókokba.

Így értettem azt, hogy: "És akkor még az auto-repsonderről, jelszó változtatásról nem is beszéltem... Smile "

Ok, értem.
Nekiálltam csinálni egy roundecube autoresponder plugint.
Kb 99%-os, műxik is rendesen, egyedül a felső tab feliratát nem tudom még, hogy hol lehet beállítani, illetve a checkbox akkor is kivan pipálva, ha épp nincs bekapcsolva az autó válasz funkció...
Még csiszolok rajta a köv napokban és felteszem.

Screenshot:
   
05-07-2011 12:17 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mono Offline
Junior Member
*

Posts: 58
Joined: Aug 2009
Reputation: 0
Post: #9
RE: E-mail quota
(05-07-2011 12:17 AM)Dylan Wrote:  Ok, értem.
Nekiálltam csinálni egy roundecube autoresponder plugint.
Kb 99%-os, műxik is rendesen, egyedül a felső tab feliratát nem tudom még, hogy hol lehet beállítani, illetve a checkbox akkor is kivan pipálva, ha épp nincs bekapcsolva az autó válasz funkció...
Még csiszolok rajta a köv napokban és felteszem.


Ú ez király, tetszik! Várom nagyon, köszi!
05-07-2011 02:45 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dylan Offline
Junior Member
*

Posts: 100
Joined: Mar 2010
Reputation: 1
Post: #10
RE: E-mail quota
(05-07-2011 02:45 AM)Mono Wrote:  Ú ez király, tetszik! Várom nagyon, köszi!

Elkészültem! Smile
Mellékelem a fájlt.
Kérlek próbáld ki, elvileg minden le van írva benne ami szükséges.
Jelezz vissza mindenképpen, és ha okés akkor az ispcp angol fórumára is felteszem.
roundcube 0.5.1 és ispcp 1.0.7 alatt teszteltem, nekem az alatt teljesen jól műxik.

Sajnos az autoreply tárgyat nem lehet állítani egyelőre ispcp alatt. Sad


.zip  ispcp_autoresponder.zip (Size: 6.64 KB / Downloads: 10)

(update: találtam egy kis bugot, frissítettem)
(This post was last modified: 05-09-2011 07:03 PM by Dylan.)
05-09-2011 06:55 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)