Current time: 04-20-2024, 03:42 AM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
RC6 - telepitesi tapasztalaltok
Author Message
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #21
RE: RC6 - telepitesi tapasztalaltok
(10-22-2008 01:48 AM)rauschr Wrote:  Ezt tudom én is.
De nem szeretem a meglepetéseket.

És mindent nem értettem a szövegből pontosan.

En egy kukkot nem tudok nemetul, igy csak a parancsokat olvastam Big Grin

Amennyiben a csomagolos mentest hasznalod, akkor ahhoz valahol nekem is van egy ilyen scriptem, amit hasznaltam. Most hetvegen meg vegre raerek kicsit es megcsinalom az rsync-es backuphoz is a tavoli mentest, ha erdekel szivesen kozzeteszem majd.
10-22-2008 07:42 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
rauschr Offline
Junior Member
*

Posts: 121
Joined: May 2008
Reputation: 0
Post: #22
RE: RC6 - telepitesi tapasztalaltok
Előre is köszönöm.
10-22-2008 08:05 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
nemo Offline
Junior Member
*

Posts: 61
Joined: Oct 2008
Reputation: 0
Post: #23
RE: RC6 - telepitesi tapasztalaltok
Igen, valóban egy szervermentés. Az elsö bekezdés lényegében csak bevezetö, annyi lényeges van benne, hogy a "gpg" segítségével lesznek az adatok kódolva, majd a "duplicity"-vel egy távoli szerverre mentve.
Ha érdekel a dolog lefordítom nagyjából, de ha megvárod inkább a Kika verzióját akkor fölöslegesen nem koptatnám a billentyüket Smile, mert azért van 1-2 dolog a leírásban amit nem árt érteni. De mivel azt írod, hogy nem értettél mindent a szövegböl pontosan, így feltételezem, a nagyját megértetted. Amit nem, azt küldd el mailban vagy pm-ben és szívesen lefordítom.

Visszatérve az RC6-hoz: mi a különbség az RC6 és a nightly között? Illetve mivel jobb vagy másabb az utóbbi. Mert sajnos nem nagyon boldogulok az rc6-al. Most már harmadszor telepítettem, mindig egyre jobb, viszont egy sima e-mail cím hozzáaadásnál ismeretlen hibát ír ki és onnattól kezdve semmit nem lehet az e-mail címmel csinálni, beleértve hogy még törölni sem. Olvasgatom hogy sok jó ember teljes mértékben elégedett vele, nekem egyszerüen nem megy. Most felraktam egy belsö szerverre (192.168.xxx.xxx), amin Debian 4.0 RC3 van, gondoltam ott is tesztelem. Elindítja ugyan a telepítést, de órákig csak áll semmit nem csinál...
10-23-2008 03:02 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #24
RE: RC6 - telepitesi tapasztalaltok
Hmm, ez az orakig csak all a telepites egy ismert hiba, tuti van szo rola angolul a forumon, meg rc3 korul volt ezzel valakinek baja. Megprobalom megkeresni es belinkelni.

A nightly az RC6 ota minden frissitest tartalmaz, ha vegre befejezik ez lesz az RC7. Regebben amikor meg nagyon bugos volt sokszor frissitetem nightly-ra. Az alairasomban levo napon szedtem le a nalam levo verziot, azzal most nincs bajom. Persze a nightly buildnel fokozottan elojohetnek problemak, amik a fejlesztes soran vegulis normalisak. Ez igazabol egy teszt verzio. Persze tudom, hogy a legtobb rendszergazda nagy szemekkel nezne ram, hogy ki ez a barom, aki teszt verziot hasznal eles szerveren, de hat az RC6 el lett cseszve, viszont az RC5 ota nagyon sok ujdonsag van benne, melyek egy reszere szuksegem van...

Vegulis uj szervernel nagyot nem veszithetsz vele Wink
Itt egy lehetseges megoldas:

http://www.isp-control.net/documentation...setup_mean
(This post was last modified: 10-23-2008 09:41 AM by Kika.)
10-23-2008 09:37 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
nemo Offline
Junior Member
*

Posts: 61
Joined: Oct 2008
Reputation: 0
Post: #25
RE: RC6 - telepitesi tapasztalaltok
(10-23-2008 09:37 AM)Kika Wrote:  Itt egy lehetseges megoldas:

http://www.isp-control.net/documentation...setup_mean

Köszönöm szépen a linket. Ezt megtaláltam a második telepítési próbálkozásnál, mert akkor linkelte is telepítés közben. Most viszont semmit nem ír, nem jön hibaüzenet csak kb. 2-3 óra elteltével, amikor is a már említett problémával leáll, vagyis nem létezö fájlt nem létezö könyvtárba akar másolni ami persze nem sikerül neki.
Ennél a belsö szervernél az sem segített, ha a keresett fájlt odamásoltam neki hogy megtalálja. Mindegy, most megpróbálom a "nightly" verziót, azzal talán több szerencsém lesz.
Viszont azt olvastam, hogy ahhoz nem lesz támogatás meg esetleges javítás...
10-23-2008 05:09 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #26
RE: RC6 - telepitesi tapasztalaltok
Pont a nightly az, amit rendszeresen javitanak. A mostani nightly nem mas, mint az RC7 "beta" verzioja. Ha megnezed a roadmap-et, akkor lathatod milyen ismert hibakat tartalmaz (ezeket nap, mint nap javitjak), milyen funkciokkal bovul meg esetleg mielott lezarjak a kodod, illetve ha barmilyen hibat talalsz, akkor nyitsz egy uj hibajegyet neki es javitani fogjak.
10-23-2008 06:09 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)