Current time: 04-19-2024, 06:02 AM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
Blad logowania uzytkownika ftp
Author Message
nobo Offline


Posts: 1
Joined: Oct 2008
Reputation: 0
Post: #1
Blad logowania uzytkownika ftp
Witam

Mam problem z użytkownikami FTp serwer ftp działa jest jedynie problem z userami utworzonymi przez panel i oni nie maja dostępu do ftp prosze o pomoc
10-08-2008 11:18 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Alex Joe Offline
Junior Member
*

Posts: 72
Joined: Oct 2007
Reputation: 0
Post: #2
RE: Blad logowania uzytkownika ftp
Możesz coś więcej napisać? Jak to się objawia, jakie komunikaty się pojawiają, czy dostępu nie mają wszyscy, czy dostęp ma admin, reseller, a użytkownicy nie? Trudno mi coś powiedzieć, za mało rzuciłeś danych.
11-24-2008 12:06 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Nocke Offline


Posts: 1
Joined: Dec 2008
Reputation: 0
Post: #3
RE: Blad logowania uzytkownika ftp
Witam ja mam następujący problem. Pewien administrator zainstalował mi vhcs 2 wszystko działa jest włączone ftp podobno jest też poprawnie zainstalowane tylko jak robie nowe konta ftp i chcę sie na nie zalogować piszę mi ze zły login. Proszę o odp z góry dziekuję.
12-05-2008 03:11 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Alex Joe Offline
Junior Member
*

Posts: 72
Joined: Oct 2007
Reputation: 0
Post: #4
RE: Blad logowania uzytkownika ftp
A co wpisujesz w loginie? Poprawna składnia to:

nazwaużytkownikaFTP@domenaużytkownika.com, np. ftp@domena.pl

Jeśli nie o to chodzi musisz szerzej opisać problem, nie jesteśmy wróżbitami, żeby dociec o co chodzi. Przyczyn, że "coś nie działa" może być wiele!
12-08-2008 05:59 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kuki83 Offline


Posts: 2
Joined: Dec 2008
Reputation: 0
Post: #5
RE: Blad logowania uzytkownika ftp
witam mam taki sam problem , nie działa FTP problem obiawai sie z poziomu klienta koncowego zakładam mu konto ftp a tu lipa nie prawidlowe haslo :-( ale konto wyglada na utworzone bo jak sie che zalogowa z jakims smieszym loginem to odrazu odrzuca ale jak wpisuje logi prawidlowy to wyrzuca, , wydaje mi sie ze jest problem z plikiem proftpd.conf, wogole dlaczegoon umiecza sie w /etc a nie w /etc/proftpd , ? uzywam ubuntu 8.04.1 chyba ze cos innego zainstalowac ?
12-29-2008 05:47 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Alex Joe Offline
Junior Member
*

Posts: 72
Joined: Oct 2007
Reputation: 0
Post: #6
RE: Blad logowania uzytkownika ftp
Przy chwili przejdę całą instalkę na Ubuntu 8.10, bo widzę, że macie problemy. Sprawdzę krok po kroku konfigurację i wtedy dam znać. Informacyjnie zaznaczam tylko, że deweloperzy pracują pod Debianem 4.0 i pod ten system jest dedykowany ispCP, mniej testów wykonuje się na innych dystrybucjach, generalnie wszystko zależy od społeczności ispCP Omega. Im więcej testów zrobimy, tym program będzie lepszy i szybciej doczekamy się stabilnej wersji.
01-03-2009 06:17 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
tytanick Offline
Junior Member
*

Posts: 34
Joined: Sep 2009
Reputation: 0
Post: #7
RE: Blad logowania uzytkownika ftp
hmmmm mam ten sam problem i tez niemoge dojść oco z tym chodzi. tez wogole nawiązuje połączenie i jak sie loguje jako prawidłowy user to pyta o hasełko, wpisuje hasełko i luba - błędne hasło... zmianialem nawet bezposrednio w bazie mysql to haslo i dalej błąd - co to moze byc nie tak ?

dodatkowo jak jestem jako ten user w panelu i wchodze w edycje tego konta ftp i próbuje "Wybierz katalog" to mam komunikat: Can not open directory !
Please contact your administrator !
więc moze cos jest nei tak z prawami dostępu kurcze nie wiem - niby jest ok
(This post was last modified: 09-12-2009 12:36 AM by tytanick.)
09-12-2009 12:14 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Alex Joe Offline
Junior Member
*

Posts: 72
Joined: Oct 2007
Reputation: 0
Post: #8
RE: Blad logowania uzytkownika ftp
A nie jest to czasami ten błąd na Ubuntu, o którym artek?

Quote:Co do ftp to spróbuj ręcznie zrestartować serwer ftp (proftpd?) i wyskoczy Ci błąd Smile Chodzi o to, że jeden moduł jest dwa razy ładowany i przez to się wysypuje. W komunikacie będzie który plik (niestety ja nie pamiętam), to po prostu zachaszuj tę linie i pójdzie Smile

EDIT:

Z tego co widziałem to błąd z konfiguracją już naprawili. Także na najnowszym snapshocie powinno śmigać.
09-12-2009 07:25 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
tytanick Offline
Junior Member
*

Posts: 34
Joined: Sep 2009
Reputation: 0
Post: #9
RE: Blad logowania uzytkownika ftp
ok sprawdze z snapshota Smile
09-12-2009 09:41 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
tytanick Offline
Junior Member
*

Posts: 34
Joined: Sep 2009
Reputation: 0
Post: #10
RE: Blad logowania uzytkownika ftp
dobra, wzialem ispcp dzisiejszego i postawilem od nowa wszystko. dodalem sobie konto ftp i teraz jest jeden problem ze np loguje sie przez net2ftp - wpisuje logi i haslo i sie zalogowalem - tylko problem jest taki ze nie pokazuje mi zadnych plikow ani katalogow. Jezeli stworze nowy plik w net2ftp to faktycznie się stwarza bo sprawdzalem ale dalej tych plikow nie pokazuje w net2ftp.
Tak samo jak daje "Wybierz katalog" w edycji konta ftp to ma mdalej błąd: "Nie można otworzyć katalogu!"
Z kolei jak sie loguje na ftpa przez MC to pisze niby ze złe haslo Big Grin
"ftpfs: Niewłaściwe hasło dla użytkownika admin"
"Nie można zmienić katalogu na /#ftp:admin@tytanick.net"
co moze byc nie tak ?
09-13-2009 01:13 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)