Current time: 04-20-2024, 12:03 AM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
Csomagváltás hogyan
Author Message
pongraczi Offline
Junior Member
*

Posts: 80
Joined: Jul 2008
Reputation: 2
Post: #1
Csomagváltás hogyan
Hali,

A mai (2008.12.16-os) nightly build teljesen jól felment debian lenny-re.
Viszont nem találom a csomagváltás lehetőségét, meglévő felhasználónál.
Ez a reseller/admin által létrehozott sablonok között váltana (gondolom rendelés formájában).

Valamelyik nap még mintha egy előző nightly build-ben mintha láttam volna ilyet.

Van ötletetek?

P.
12-17-2008 08:28 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #2
RE: Csomagváltás hogyan
Resellerkent tuod szerkeszteni a domain listaban a domain szerkesztese linkre klikkelve, de olyat, hogy egyik csomagrol a masikra lehessen valtani felhasznalobarat modon meg nem lattam benne :S

A Lenny azert necces, mert meg csak "testing" verzio van kint belole.
12-17-2008 09:22 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
pongraczi Offline
Junior Member
*

Posts: 80
Joined: Jul 2008
Reputation: 2
Post: #3
RE: Csomagváltás hogyan
(12-17-2008 09:22 AM)Kika Wrote:  Resellerkent tuod szerkeszteni a domain listaban a domain szerkesztese linkre klikkelve, de olyat, hogy egyik csomagrol a masikra lehessen valtani felhasznalobarat modon meg nem lattam benne :S

A Lenny azert necces, mert meg csak "testing" verzio van kint belole.

Az etch meg azért, mert nem múkod úgy, ahogy azt én elvártam Smile
Már már hajlottam rá, hogy a jó öreg bevált gentoo-hoz térjek vissza.

Köszönöm!
12-17-2008 03:49 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #4
RE: Csomagváltás hogyan
Lenny:

Please note that security updates for "testing" distribution are not managed by the security team. Hence, "testing" does not get security updates in a timely manner.
12-17-2008 04:05 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
pongraczi Offline
Junior Member
*

Posts: 80
Joined: Jul 2008
Reputation: 2
Post: #5
RE: Csomagváltás hogyan
(12-17-2008 04:05 PM)Kika Wrote:  Lenny:

Please note that security updates for "testing" distribution are not managed by the security team. Hence, "testing" does not get security updates in a timely manner.

Nem szeretnék flame wart indítani, de ezért nem értem, mi a jó a debian-ban.
Több éves tapasztalatom, hogy a gentoo pl. sokkal felkészültebb.

És mondom: nem működik az, aminek működnie kell. És ahogy láttam, esély sem lesz kijavítani.

Vállalom a felelősséget Smile
12-17-2008 04:15 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #6
RE: Csomagváltás hogyan
Megkerdezhetem, hogy mi volt az oka? (Remelem nem basztatasnak veszed, csak azert erdekel, mert lehet elkerulte valami a figyelmem, ami fontos lehet. Tanulni meg sosem keso...)

A Registered PHP Streams-ben phpinfo szerint nalam ezek vannak: zip, php, file, data, http, ftp, compress.bzip2, compress.zlib, https, ftps Szoval, ha ez volt az oka, akkor megnyugszom, hogy minden rendben van Smile

Amugy persze igazad van, lassan frissul a Debian.
(This post was last modified: 12-17-2008 04:37 PM by Kika.)
12-17-2008 04:29 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
pongraczi Offline
Junior Member
*

Posts: 80
Joined: Jul 2008
Reputation: 2
Post: #7
RE: Csomagváltás hogyan
(12-17-2008 04:29 PM)Kika Wrote:  Megkerdezhetem, hogy mi volt az oka? (Remelem nem basztatasnak veszed, csak azert erdekel, mert lehet elkerulte valami a figyelmem, ami fontos lehet. Tanulni meg sosem keso...)

A Registered PHP Streams-ben phpinfo szerint nalam ezek vannak: zip, php, file, data, http, ftp, compress.bzip2, compress.zlib, https, ftps Szoval, ha ez volt az oka, akkor megnyugszom, hogy minden rendben van Smile

Dehogyis, ha furcsa a hangvételem, az az 5 óra alvás miatt van Smile Gondolom te sem aludtál sokat Smile

Openvz konténert használtam. Ez egy debian 4 standard volt. Miután előírás szerint telepítettem az ispcp-t, nem voltak meg a fent nevezett streams-ek.
Ezen még túlléptem valahogy, de az egyik "kritikus" alkalmazás egyik kritikus funkciója nem működött. A logokban semmi.

Mivel sem válasz, sem egyéb eredményt nem értem el, gyorsabbnak tűnt a lenny-re való áttérés + telepítések.
Ezt követően lett minden: php streams, minden funkció működik, semmi "php empty haystack" error.
A security cuccok felmentek a lenny-re, sőt, az eaccelerator is és suhosin is. Bár a suhosin szerint a fájlmenedzserben vannak kisebb gondok, de ahogy teszteltem, működik azért a fájlmenedzser.
A külső full monitorozást is beállítom rövidesen + egyéb figyelőszolgálatot ráállítok.

Majd egy másik virtuális gépet is felhúzok, amin a clamav-ot kipróbálom és egyéb trükköket is bevezetek rajta teszt jelleggel.

UPDATE: Apropó, ezen az "új" virtuális gépen majd túrázhatunk ketten, ha gondolod.

Üdv,
P.
(This post was last modified: 12-17-2008 05:01 PM by pongraczi.)
12-17-2008 04:44 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
nemo Offline
Junior Member
*

Posts: 61
Joined: Oct 2008
Reputation: 0
Post: #8
RE: Csomagváltás hogyan
Csomagváltás az általános menüpont alatt, a bal oldali lista utolsó pontja, ha felhasználóként jelentkezel be. Igaz nekem az RC7 van fenn.
(This post was last modified: 12-17-2008 07:37 PM by nemo.)
12-17-2008 07:37 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
pongraczi Offline
Junior Member
*

Posts: 80
Joined: Jul 2008
Reputation: 2
Post: #9
RE: Csomagváltás hogyan
Szia, köszönöm! Csak jól emlékeztem Smile
Pont a Nyelv alatt?
Nincs ott semmi nekem Smile
Pedig direkt kreáltam több csomagot is.....

A linket be tudnád ide másolni, ami a "gomb"-ra kattintva bejönne? A domain része nem kell....
Köszönöm!
12-17-2008 08:33 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
nemo Offline
Junior Member
*

Posts: 61
Joined: Oct 2008
Reputation: 0
Post: #10
RE: Csomagváltás hogyan
(12-17-2008 08:33 PM)pongraczi Wrote:  A linket be tudnád ide másolni, ami a "gomb"-ra kattintva bejönne? A domain része nem kell....
Köszönöm!
igen a nyelv alatt van közvetlenül.
http.//admin.domain.hu/client/hosting_plan_update.php
(This post was last modified: 12-18-2008 12:33 AM by nemo.)
12-18-2008 12:33 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)