Current time: 04-19-2024, 08:25 PM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
Jaka wersja RC* Aktualizacja
Author Message
qwor Offline
Banned

Posts: 10
Joined: Apr 2008
Post: #1
Jaka wersja RC* Aktualizacja
Witam.

Być może to banalne ale sprawiło mi problem. Przy próbie aktualizacji z:
ispCP 1.0.0 OMEGA
build: 20090225
Codename: Priamos

do 1.0.2

Wybrałem RC5 i niby wszystko dobrze bo konta users działają, ale nie można się zalogować do panelu ispCp w zasadzie nie ładuje się nawet interfejs, bo jak sprawdziłem nie może, nie ma w ścieżce Apache plików.
Moje pytanie czy nie zrobiły się ów pliki dlatego że wybrałem przy aktualizacji złą wersję RC* ?
Wybrałem RC5 bo nigdzie nie widzę gdzie jest o tym informacja.

Proszę o pomoc.

Trochę uaktualnie moje spostrzeżenia mianowicie ten fragment upgrade

Delete old files to avoid security risks

rm -fR /var/www/ispcp/gui/{admin,client,include,orderpanel,themes,reseller}/
rm -fR /var/www/ispcp/gui/*.php

Po całej aktualizacji właśnie te skasowane pliki się nie tworzą. Czy ktoś wie czemu to tak ? Po dodaniu ich ze starej wersji niby wszystko działa ale nie wiem czy tak można.

To jeszcze jedno spostrzeżenie czemu tego kroku nie ma w tłumaczeniu niemieckim ?


Skoro już tak się nad tym uaktualnieniem rozpisałem to dodam, że wystarczy czytać DOKŁADNIE a nie po "łepkach"
Pliki się odnalazły jednak pojawiły się nowe problemy pierwszy (który zawsze był przynajmniej u mnie) to taki, że po uaktualnieniu wywala wpis w bind admin.domena.pl dodanie ręczne załatwia sprawę i można już się dostać do panelu administracyjnego.

Problem którego jeszcze nie wiem jak rozwiązać (może ktoś z was potrafi) to serwer proftp.
i błędy na linii 183
SQLMinUserUID {FTPD_MIN_UID}
SQLMinUserGID {FTPD_MIN_GID}

Pozdrawiam
(This post was last modified: 09-28-2009 03:15 AM by qwor.)
09-27-2009 07:57 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
qwor Offline
Banned

Posts: 10
Joined: Apr 2008
Post: #2
RE: Jaka wersja RC* Aktualizacja
Witam.

Tak owszem to zadziała, ale z takim rozwiązaniem kolego jest problem kiedy chcesz dodać użytkownika ftp

Dzięki i czekam na kolejne sugestie ?

Pozdrawiam
10-02-2009 05:58 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Alex Joe Offline
Junior Member
*

Posts: 72
Joined: Oct 2007
Reputation: 0
Post: #3
RE: Jaka wersja RC* Aktualizacja
Witam,

jest to już znany błąd, który pojawia się podczas aktualizacji pliku konfiguracyjnego proftpd.

Te linie powinny wyglądać tak:

Quote:SQLMinUserUID 2000
SQLMinUserGID 2000


Sprawdź, czy w tym pliku nie występują jeszcze jakieś inne nawiasy typu {JAKAŚ_TAM_ZMIENNA} - je też trzeba z palca uzupełnić.

Jeśli chodzi o aktualizację - nie wiem czy będziesz miał wszystko ok., ja nie pamiętam dokładnie opcji - ale na pewno nie miała być żadna z wersji RC - tylko przedostatnia z opcji (ostatnia to abort - anulowanie instalacji). Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę - aktualizację robiłem jakiś czas temu i po prostu nie pamiętam dokładnie.

Pozdrawiam

Alex Joe
10-05-2009 08:04 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)