Current time: 04-17-2024, 04:59 AM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
automatyczna akceptacja "Domain aliases"
Author Message
dzimi83 Offline
Newbie
*

Posts: 8
Joined: Sep 2009
Reputation: 0
Post: #1
automatyczna akceptacja "Domain aliases"
hej,

czy komuś udało się zmusić ISPCP do automatycznej akceptacji "Domain aliases" ? Smile

Pozdrawiam
10-19-2009 05:33 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Alex Joe Offline
Junior Member
*

Posts: 72
Joined: Oct 2007
Reputation: 0
Post: #2
RE: automatyczna akceptacja "Domain aliases"
Przyznam, że nigdy nie próbowałem, a to z tej racji, że jest to doskonałe narzędzie przy zastosowaniu na serwerze produkcyjnym.
Przykład "z życia wzięte":

Klient x miał kolegę (klienta y), z którym się pokłócił (jakieś głupoty na forum gamingu). I koniecznie chciał zaszkodzić klientowi y. Co zrobił klient x? Jako alias koniecznie chciał mieć zaakceptowaną domenę klienta y. Gdyby to był automat - zezwoliłby mu na dopięcie aliasu, a tak "nie ma bata", nie przeszło Smile

A tak serio, to jeśli trochę robiłeś w PH to poszperaj w pliku /www/ispcp/gui/includes/reseller_functions.php oraz /www/ispcp/gui/reseller/alias_order.php, alias_add.php - tam są klasy i funkcje, które tym się zajmują.

Pozdrawiam
10-20-2009 02:34 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
dzimi83 Offline
Newbie
*

Posts: 8
Joined: Sep 2009
Reputation: 0
Post: #3
RE: automatyczna akceptacja "Domain aliases"
sprawdziłem twój scenariusz (klient x vs klient y). Obecnie w 1.0.3 raczej to nie przejdzie. Sprawdziłem na przykładzie:

klient X ma domenę example.org
klient Y chciał by dodać alias na example.org (przejąć). ispcp nie zezwolił na tą operację z informacją, że dana domena jest już w systemie.

No nic, ja zabrałem się za to z innej strony. Napiszę sobie prostego robota w php, który będzie za pomocą curla łączyć się na konto resellera i akceptować aliasy.

dzięki za hint do funkcji. to samo polecił mi ktoś w General na forum. ISPCP nie jest złym panelem, trzeba go jednakże podrasować troszeczkę tak by przypomniał funkcjonalnie rozwiązania komercyjne (SSL support, cronjobs, domain managament (obecnie "prawie dodane" do 1.0.3 (bez możliwości zmian rekordów MX...), itp).
No nic - zobaczymy co mi z tego wyjdzie Smile chciał bym do wersji 1.0.3 dorobić ładny duży patchset z dodatkami z Enhancements.
10-20-2009 06:33 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Alex Joe Offline
Junior Member
*

Posts: 72
Joined: Oct 2007
Reputation: 0
Post: #4
RE: automatyczna akceptacja "Domain aliases"
(10-20-2009 06:33 AM)dzimi83 Wrote:  ISPCP nie jest złym panelem, trzeba go jednakże podrasować troszeczkę tak by przypomniał funkcjonalnie rozwiązania komercyjne (SSL support, cronjobs, domain managament (obecnie "prawie dodane" do 1.0.3 (bez możliwości zmian rekordów MX...), itp).

Powoli, powoli, do tego dojdziemy Smile - byś Ty widział wersję RC3 (moja pierwsza) - to był dopiero bigos. Jak na projek Open Source i tak uważam, że rewelacja, przećwiczyłem już kilka takich darmowych rozwiązań i uważam ispCP za najlepsze (zaznaczam - dla mnie, bo każdy patrzy na coś tam innego). Ja cenię sobie prostotę (co też chwalą sobie dotychczasowi moi Klienci) - zresztą ten wątek był już na forum.

Sorry za ten OT, ale aż mi się łezka w oku kręci jak wspomnę ile czasu prześlęczyłem nad kolejnymi wersjami ispCP.

Quote:chciał bym do wersji 1.0.3 dorobić ładny duży patchset z dodatkami z Enhancements.

Jak masz czas i chęci - śmiało, potrzeba ludzi - współtwórców ispCP. Zaproponuj swoje rozwiązania (gotowe i przetestowane), być może deweloperzy zaproszą Cię do współpracy.

Ale wracam do tematu:

robot - niezły pomysł, ale jak go będziesz odpalał - cyklicznie z crona? jeśli tak, to nie wiem czy zda egzamin. Problem polega na tym, że jeżeli użytkownik nie ma info, że musi czekać na akceptację (obojętnie ręczną czy automatyczną) to będzie dodawał i kasował alias kilkakrotnie ("bo nie działa") i w końcu zrezygnuje i/lub wywali maila do Supportu (taki jest u nas scenariusz). Ja bym raczej szedł jednak w stronę modyfikacji samej funkcji dodawania aliasów, tak aby jej wynikiem nie było założenie zamówienia, ale już docelowo założenie aliasu.

Pozdrawiam
(This post was last modified: 10-20-2009 08:40 AM by Alex Joe.)
10-20-2009 08:39 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
pasqd Offline


Posts: 1
Joined: Jun 2011
Reputation: 0
Post: #5
RE: automatyczna akceptacja "Domain aliases"
Rozwiązanie problemu dodawania nowych domen przez użytkowników:

- użytkownik podaję domenę
- system sprawdza czy już taka jest w systemie
- system sprawdza odpytując zewnętrzne dnsy np 8.8.8.8 czy dana domena jest skonfigurowana tak aby wskazywać na ip naszego serwera.
- jeśli gość próbuje dodać gmail.com(tak jak się tego boją admini) to odpadnie na tym prostym teście.
- jeśli gość próbuje dodać domenę kolegi który ma już konto w naszym systemie to również polegnie.

Rozwiązanie z ręczna akceptacją domen jest złe i niepraktyczne.
- jeśli macie na swoich hostingach 10 klientów z których każdy raz w miesiącu zapragnie dodać sobie jedną domenę to spoko.
- jeśli macie na swoich hostingach 1000 klientów z których każdy raz w miesiącu zapragnie dodać sobie jedną domenę to polegniecie.

No ma to sens czy nie? Smile
06-24-2011 12:17 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
jakub.artur Offline
Junior Member
*

Posts: 30
Joined: Sep 2010
Reputation: 0
Post: #6
RE: automatyczna akceptacja "Domain aliases"
U mnie udalo sie zrobic automatyczne dodawanie userow a nawet wiecej to jest jakies 50% w php i 50% w perl
mozna se potestowac panel gotowy w 80-90%
linki
http://www.redehost.pl
http://www.panel.redehost.pl/add/
http://www.panel.redehost.pl/poczta/
(This post was last modified: 06-26-2011 04:24 PM by jakub.artur.)
06-26-2011 04:23 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)