(10-07-2008 07:56 AM)Alex Joe Wrote: "Przerobiłem" trochę ispCP, tzn. internauta składając zamówienie wybiera nie proponowaną domenę tylko subdomenę do domeny resellera (inne serwisy nazywają to np. identyfikatorem serwera hostingowego). Tak więc każda domena z orderpanel ma postać: identyfikatorserwera.domenagłównaresellera.com , walidacja ogranicza się więc do sprawdzenia, czy istnieje taka subdomena w systemie.
Zdradzisz nam HOW TO DO this ?
Testuje ispCP i to pierwsza modyfikacja jaka tez mi sie nasunęła do zrobienia.
Kolejna to możliwość dodawania subdomen do aliasów domen i przemianowanie "alias domen" na poprostu domeny.
(10-07-2008 07:56 AM)Alex Joe Wrote: Internauta składa zamówienie, zamówienie pojawia się w orderpanel do akceptacji - i tu utknąłem. Chcę, aby można było ustawić automatyczną akceptację zamówień - nie muszę dodawać, że bardzo ułatwiłoby to życie, a klient miałby w zasadzie natychmiast dostęp do swojego wirtualnego serwera pod adresem subdomeny resellera. Na razie zacząłem analizę plików /reseller/orders_add.php i /orderpanel/checkout.php . W tym drugim jest realizowany końcowy proces składania zamówienia, a więc dodanie zamówienia do bazy, wysłanie maila z powiadomieniem o przyjęciu zamówienia do klienta i danego resellera, wyświetlenie komunikatu z podziękowaniem za dokonanie zakupu i zamknięcie sesji. Natomiast w pliku /reseller/orders_add.php realizuje się to co mnie interesuje, a więc między innymi funkcja akceptacji zamówienia przez resellera, dodanie nowego użytkownika do bazy i ustawienie statusu zamówienia na "add" (dodane). To tyle z teoretycznej beblaniny, sedno tkwi w tym, że nie mogę jakoś przenieś funkcji dodania użytkownika do pliku checkout.php (bo chyba tak byłoby najlepiej). Może ktoś już próbował coś więcej? Szukałem na forum, znalazłem tylko, że wątek taki był i został rozwinięty w german corner, ale ja ni w ząb po niemiecku nie umiem i nawet nie wiem jakich słów kluczowych się trzymać, żeby to znaleźć.
To tez powinna być norma więc też będę siedział nad tym zagadnieniem, myśląc jednocześnie o 14 dniowym okresie testowym.