Current time: 04-26-2024, 02:35 PM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
[NIEAKTUALNY]Automatyczna akceptacja zamówień
Author Message
Alex Joe Offline
Junior Member
*

Posts: 72
Joined: Oct 2007
Reputation: 0
Post: #1
Question [NIEAKTUALNY]Automatyczna akceptacja zamówień
"Przerobiłem" trochę ispCP, tzn. internauta składając zamówienie wybiera nie proponowaną domenę tylko subdomenę do domeny resellera (inne serwisy nazywają to np. identyfikatorem serwera hostingowego). Tak więc każda domena z orderpanel ma postać: identyfikatorserwera.domenagłównaresellera.com , walidacja ogranicza się więc do sprawdzenia, czy istnieje taka subdomena w systemie.
Internauta składa zamówienie, zamówienie pojawia się w orderpanel do akceptacji - i tu utknąłem. Chcę, aby można było ustawić automatyczną akceptację zamówień - nie muszę dodawać, że bardzo ułatwiłoby to życie, a klient miałby w zasadzie natychmiast dostęp do swojego wirtualnego serwera pod adresem subdomeny resellera. Na razie zacząłem analizę plików /reseller/orders_add.php i /orderpanel/checkout.php . W tym drugim jest realizowany końcowy proces składania zamówienia, a więc dodanie zamówienia do bazy, wysłanie maila z powiadomieniem o przyjęciu zamówienia do klienta i danego resellera, wyświetlenie komunikatu z podziękowaniem za dokonanie zakupu i zamknięcie sesji. Natomiast w pliku /reseller/orders_add.php realizuje się to co mnie interesuje, a więc między innymi funkcja akceptacji zamówienia przez resellera, dodanie nowego użytkownika do bazy i ustawienie statusu zamówienia na "add" (dodane). To tyle z teoretycznej beblaniny, sedno tkwi w tym, że nie mogę jakoś przenieś funkcji dodania użytkownika do pliku checkout.php (bo chyba tak byłoby najlepiej). Może ktoś już próbował coś więcej? Szukałem na forum, znalazłem tylko, że wątek taki był i został rozwinięty w german corner, ale ja ni w ząb po niemiecku nie umiem i nawet nie wiem jakich słów kluczowych się trzymać, żeby to znaleźć.
(This post was last modified: 10-23-2009 12:43 AM by Alex Joe.)
10-07-2008 07:56 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Messages In This Thread
[NIEAKTUALNY]Automatyczna akceptacja zamówień - Alex Joe - 10-07-2008 07:56 AM

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)