Current time: 04-25-2024, 09:57 PM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
Miért az ispCP?
Author Message
fapapucs Offline
Junior Member
*

Posts: 18
Joined: May 2010
Reputation: 0
Post: #1
Miért az ispCP?
Sziasztok!
Jelenleg adminisztrációra a DTC-t. használom. Sajnos 25 tárhely felett a DTC megadja magát, és belassul. Most olyan kezelőfelületet keresek, amellyel könnyen kezelhetem a felhasználókat, nem akar meghalni 25 nagy forgalmú weboldal alatt, és az ügyfelek is kapnak, egy olyan felületet ahol kielégítően tudják beállítani saját tárhelyüket.
Kérlek benneteket, írjátok le hosszútávon mik a tapasztalataitok az ispCP-vel kapcsolatban, általános hibákat, tapasztalatok e lassulásokat, vagy vannak e olyan problémák amelyeket egyszerűen nem lehet megoldani benn, hogy nem folyamatos farigcsálással működő tárhelyszolgáltatást tudjunk biztosítani. (én már abban tudok segíteni ha valaki a DTC-t szeretné használni ne tegye).
Előre is köszönöm a válaszokat.
05-17-2010 07:56 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
nemo Offline
Junior Member
*

Posts: 61
Joined: Oct 2008
Reputation: 0
Post: #2
Miért ne?
(05-17-2010 07:56 PM)fapapucs Wrote:  Sziasztok!
Jelenleg adminisztrációra a DTC-t. használom. Sajnos 25 tárhely felett a DTC megadja magát, és belassul. Most olyan kezelőfelületet keresek, amellyel könnyen kezelhetem a felhasználókat, nem akar meghalni 25 nagy forgalmú weboldal alatt, és az ügyfelek is kapnak, egy olyan felületet ahol kielégítően tudják beállítani saját tárhelyüket.
Kérlek benneteket, írjátok le hosszútávon mik a tapasztalataitok az ispCP-vel kapcsolatban, általános hibákat, tapasztalatok e lassulásokat, vagy vannak e olyan problémák amelyeket egyszerűen nem lehet megoldani benn, hogy nem folyamatos farigcsálással működő tárhelyszolgáltatást tudjunk biztosítani. (én már abban tudok segíteni ha valaki a DTC-t szeretné használni ne tegye).
Előre is köszönöm a válaszokat.

Szia!

A lassulás nem lehet hogy hardware "gyengeség" miatt van?
Azt nem szeretném bemutatni miylen az IspCP, gondolom elolvastad miket tud. Szerintem átalános felhasználásra nincs az ingyenesek között jobb, elég rendezett a felület, ami nem mindegyikröl mondható el.
Mi korábban VHCS2-t használtunk, na az is elég lassú volt egy bizonyos hosztszám felett. Ugyanez már nincs meg az IcpCP-nél, ami pedig tudvalévöen a VHCS-böl lett továbbfejlesztve. A fiúk csinálnak benne néha elég sok sz@rt, de azért jól müködik. Általános hibát ne tudnék mondani, mert minden verzióba újakat "építenek" be. Sokszor van olyan érzésem, hogy inkább ne fejlesztenék, mert egy hozzányúlással 2-3 addig müködö funkciót tönkrevágnak, aztán csak anyázok. A support a forumon jó (angol vagy német javasolt, ott a fejlesztök is belefolynak és segítenek), ha valaki betartja a szabályokat.
05-17-2010 11:07 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
fapapucs Offline
Junior Member
*

Posts: 18
Joined: May 2010
Reputation: 0
Post: #3
RE: Miért az ispCP?
Szia!
A szerver egy IBM 4 magos 13 giga memóriával ellátott szerver, kétlem, hogy ez okozza.
Mennyi host fut most jelenleg nálad az IcpCP-n, aminél még mindig nem lassú?
Milyen paraméterű szervergépet használsz?
Nem tudjátok véletlenül miért nem megy napok óta a demó felület?
05-19-2010 01:31 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
nemo Offline
Junior Member
*

Posts: 61
Joined: Oct 2008
Reputation: 0
Post: #4
RE: Miért az ispCP?
Pillanatnyilag 180 domainunk van az aliasokkal együtt. Amik aktivak, tehát van mögöttük weboldal, az összesen kicsivel 100 felett lehet. Nekünk is 4 magos Intel van 12MB RAM-al.
A demó? Hát, azt én még sosem tudtam megnézni. Szerintem írjál nekik, lehet nem is tudják hogy nem megy Smile
(This post was last modified: 05-19-2010 01:53 AM by nemo.)
05-19-2010 01:52 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
fapapucs Offline
Junior Member
*

Posts: 18
Joined: May 2010
Reputation: 0
Post: #5
RE: Miért az ispCP?
Van valaki aki FreeBSD alatt használja?

Van e ezzel kapcsolatban tapasztalat?
05-19-2010 10:02 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
fapapucs Offline
Junior Member
*

Posts: 18
Joined: May 2010
Reputation: 0
Post: #6
RE: Miért az ispCP?
Ha nem az IsPCP végzi a domainekhez tartozó name serviz-t hanem, külső szerver akkor az ispcp tud e rendesen működni.

Amit még szeretnék megtudni ha egy ügyfélhez több domain tartozik akkor azt egy ügyfélhez fel lehet e vinni? Nem kell több tárhelyet létrehozni?

Ha egy ügyfélnek 2 db domain neve van pl: xy1.hu és xy2.hu.

Az xy1.hu alatt szeretné futtatni a weboldalát de az xy2.hu alatt szeretne levelezni akkor ezt külön tárhelyként kell felvinni vagy egy ügyfélen belül lekezelhető?
(This post was last modified: 05-20-2010 12:56 AM by fapapucs.)
05-20-2010 12:46 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dylan Offline
Junior Member
*

Posts: 100
Joined: Mar 2010
Reputation: 1
Post: #7
RE: Miért az ispCP?
(05-20-2010 12:46 AM)fapapucs Wrote:  Ha nem az IsPCP végzi a domainekhez tartozó name serviz-t hanem, külső szerver akkor az ispcp tud e rendesen működni.

Amit még szeretnék megtudni ha egy ügyfélhez több domain tartozik akkor azt egy ügyfélhez fel lehet e vinni? Nem kell több tárhelyet létrehozni?

Ha egy ügyfélnek 2 db domain neve van pl: xy1.hu és xy2.hu.

Az xy1.hu alatt szeretné futtatni a weboldalát de az xy2.hu alatt szeretne levelezni akkor ezt külön tárhelyként kell felvinni vagy egy ügyfélen belül lekezelhető?

Külön fel lehet venni domain aliasként, amit beállíthatsz, hogy az xy2.hu az xy1.hu könyvtárára mutasson vagy külön könyvtár legyen.
Ha külön könyvtárként állítod be, akkor létrehoz a tárhelyen egy xy2.hu könyvtárat, és azon belül lesz htdocs ahová elhelyezheted a siteot.
Levelezést is meg minden mást egy admin felületen kezelhetsz a user alá tartozó összes domainnen.
Ebből a szempontból (is) csak dicsérni tudom az ispcp-t, remekül teljesít.
05-20-2010 08:39 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
fapapucs Offline
Junior Member
*

Posts: 18
Joined: May 2010
Reputation: 0
Post: #8
RE: Miért az ispCP?
Köszönöm a választ!

Az 1.0.5 csak hibajavításokat vagy új funkciókat is tartalmaz?
A https-t és az sftp-t is kezeli?
05-21-2010 05:01 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)