Current time: 04-24-2024, 03:22 PM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
apache maxclient
Author Message
romantik Offline
Junior Member
*

Posts: 54
Joined: Mar 2009
Reputation: 0
Post: #1
apache maxclient
Hogyan lehetne beállítani /domain szinten a maxclient értékét, és mi lenne az optimális beállítás?
Keresett valaki egy többszázezres látogató /nap kéréssel, ahhoz állítgatnám, de csak adott domainre.

A jelenlegi apache2.conf vonatkozó része:
Code:
<IfModule mpm_prefork_module>
    StartServers          5
    MinSpareServers       5
    MaxSpareServers      10
    MaxClients          150
    MaxRequestsPerChild   0
</IfModule>

<IfModule mpm_worker_module>
    StartServers          2
    MaxClients          150
    MinSpareThreads      25
    MaxSpareThreads      75
    ThreadsPerChild      25
    MaxRequestsPerChild   0
</IfModule>

köszi!
12-02-2010 12:10 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #2
RE: apache maxclient
Szvsz akinek több százezer látogató jön az oldalára naponta az használjon saját szervert, mert szerintem ha nem valami nagyon brutál szervered van nem fogod tudni kiszolgálni a többiek mellett és mindenki sírni fog.

Nálam is vannak 10k+ látogatóval rendelkező domainek és érezhető terhelést adnak külön-külön is, pedig elég jól optimalizáltam az sql-eket hozzá. Ez a lépték amiről beszélsz meg még eggyel nagyobb Smile
(This post was last modified: 12-02-2010 12:29 AM by Kika.)
12-02-2010 12:28 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
romantik Offline
Junior Member
*

Posts: 54
Joined: Mar 2009
Reputation: 0
Post: #3
RE: apache maxclient
(12-02-2010 12:28 AM)Kika Wrote:  Szvsz akinek több százezer látogató jön az oldalára naponta az használjon saját szervert, mert szerintem ha nem valami nagyon brutál szervered van nem fogod tudni kiszolgálni a többiek mellett és mindenki sírni fog.

Nálam is vannak 10k+ látogatóval rendelkező domainek és érezhető terhelést adnak külön-külön is, pedig elég jól optimalizáltam az sql-eket hozzá. Ez a lépték amiről beszélsz meg még eggyel nagyobb Smile


4 fizikai mag, 8G memória. most cca 400 felhasználó ahová kerülNE. neki csak külön nem állítanék be egy szervert, de úgy gondolom 200MB-nyi tárhely éves díja nekem sem ér meg folytonos bogarászást, terhelés figyelést. ezért kérdeztem, köszi a választ Smile
12-02-2010 01:30 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
rauschr Offline
Junior Member
*

Posts: 121
Joined: May 2008
Reputation: 0
Post: #4
RE: apache maxclient
a szálak hamarabb elfogynak az apache -ból, mint a géped bírná.
Szerintem csak egy jól cachel-t oldalt lehet így kiszolgálni.

Nem raknám osztott szerverre.

Ha ennyi forgalma van, akkor annak van mit féltenie. Használjon saját szervert.
12-02-2010 07:48 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
romantik Offline
Junior Member
*

Posts: 54
Joined: Mar 2009
Reputation: 0
Post: #5
RE: apache maxclient
jaja. ezért kell szerintem a mostani helyéről is jönnie Wink
12-02-2010 09:37 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dylan Offline
Junior Member
*

Posts: 100
Joined: Mar 2010
Reputation: 1
Post: #6
RE: apache maxclient
Én is külön szervert javasolnék. Akinek ilyen látogatottsága van az nehogymár ne tudjon megfizetni egy saját gépet.
12-06-2010 07:06 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
romantik Offline
Junior Member
*

Posts: 54
Joined: Mar 2009
Reputation: 0
Post: #7
RE: apache maxclient
(12-06-2010 07:06 PM)Dylan Wrote:  Én is külön szervert javasolnék. Akinek ilyen látogatottsága van az nehogymár ne tudjon megfizetni egy saját gépet.



a saját gépet kicsit drágállotta, meg a havi kültségeket Wink

Én meg mondtam neki, hogy ha valaki k.rvának áll, ne csodálkozzon, ha megb.sszák Big Grin
Nem kell lavírozni az illegalitás mesgyéjén, és rögtön nem lesz piszoknagy forgalma Wink
12-06-2010 08:33 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dylan Offline
Junior Member
*

Posts: 100
Joined: Mar 2010
Reputation: 1
Post: #8
RE: apache maxclient
Hát igen, az ilyen tartalmakkal különösen óvatosnak kell lenni. Nálam próbálkoztak páran torrent frontendet feltenni, de rövidre zártam a témát és az ászf-ben megtiltottam. Így kénytelenek voltak odébbállni.
Amúgy meg egy ilyen látogatottságnál ha csak egy google reklámot kirak az oldalra, akkor már az több 10e Ft-ot kell hozzon havonta. Abból meg simán megvan egy szerver ára pár hónap alatt. Najó, nem egy atomerőmű, de egy közepes gép mindenképpen. Smile
12-07-2010 02:54 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)