Current time: 04-17-2024, 12:23 AM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
openvz template készítése kit érdekel? - közös munka
Author Message
rauschr Offline
Junior Member
*

Posts: 121
Joined: May 2008
Reputation: 0
Post: #11
RE: openvz template készítése kit érdekel? - közös munka
Én csak fejlesztéssel együtt adom a tárhelyet, tehát nem mérvadó.

11900 szoktam feltüntetni 1Gb/év nél, de mint mondtam ez nem igazán számít. Legtöbb esetben a karbantartásban benne van a tárhely is. Vagy fejlesztésben a tárhely is. ....
02-12-2009 07:40 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #12
RE: openvz template készítése kit érdekel? - közös munka
Bocs, hogy eltuntem, de baromi sok munka esett be :S Bar ugye ez egyfelol azert jo is Smile

openvz-nek kozben kicsit utananeztem, de mikor probaltam vegiggondolni az elonyoket es hatranyokat, akkor nekem egyenlore - bar lehet csak a tudatlansagom miatt - tobbet nyomott a latba a negativumok listaja. Atlag szerverre ispcp-hez tuti nem raknek ilyet. Más feladathoz talan...

Hoszting arak: Szerintem ugy szamolj, hogy neked havonta kb 80-100be van az, hogy van egy szervered, karbantartod, es neha alkatresz is kell bele, valamint max 3 evente le kell cserelni (gari, alkatreszek beszerezhetosege miatt). Ha a tarhelyet leosztod kettovel (a napi mentes miatt), aztan az igy kapott szammal osztod a havi koltseget, akkor kijon a GB-onkenti havi bekerulesi koltseged. Ezen felul lehet kalkulalni azzal, hogy ki mennyire terheli a szervert, mert a statikus html semmit sem terhel, mig a brutalis SQL adatbazisra epulo oldalak, foleg ha lefelejtettek parindexet megfoghatjak a szervert. Nalunk egyedi arak vannak, mert az ugyfeleknek mi csinalunk minden fejlesztest is.
02-14-2009 10:41 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #13
RE: openvz template készítése kit érdekel? - közös munka
de elhalt itt minden Sad
03-30-2009 09:05 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
pongraczi Offline
Junior Member
*

Posts: 80
Joined: Jul 2008
Reputation: 2
Post: #14
RE: openvz template készítése kit érdekel? - közös munka
(03-30-2009 09:05 AM)Kika Wrote:  de elhalt itt minden Sad

Kismértékben Smile

Amin töprengek:
- amavisd-new-t kellene belőni a levelezéshez
- cyrus kellene courier vagy dovecot helyett
- ilyesmik
03-30-2009 04:27 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
rauschr Offline
Junior Member
*

Posts: 121
Joined: May 2008
Reputation: 0
Post: #15
openvz
Ha összeraksz egy openvz-t, akkor az igazi vason nem fut semmi, csak a virtuális gépeken?
Ebből az következik, hogy van külön ip címed az alapgépnek, és minden virtuális gépnek?
Tehát virtuális gépek + 1 ip van szükség?
04-13-2009 10:23 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
pongraczi Offline
Junior Member
*

Posts: 80
Joined: Jul 2008
Reputation: 2
Post: #16
RE: openvz
(04-13-2009 10:23 PM)rauschr Wrote:  Ha összeraksz egy openvz-t, akkor az igazi vason nem fut semmi, csak a virtuális gépeken?
Ebből az következik, hogy van külön ip címed az alapgépnek, és minden virtuális gépnek?
Tehát virtuális gépek + 1 ip van szükség?

Nagyjából igen. Nem muszáj publikus IP cím, lehet NAT-olt hálózat is egy második NIC-re vagy venet-re (nincs második NIC).
Nekem van vegyesen, belső hálózati és publikus is.
04-13-2009 11:02 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)