Current time: 04-25-2024, 06:06 PM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
openvz template készítése kit érdekel? - közös munka
Author Message
pongraczi Offline
Junior Member
*

Posts: 80
Joined: Jul 2008
Reputation: 2
Post: #1
openvz template készítése kit érdekel? - közös munka
Sziasztok,

Virtuális szerverekben "utazok" (openvz) és az egyikre felkívántam az RC6-ot.
Ubuntu 8.04 minimal-ra tettem fel.
Azt már tapasztaltam, hogy a telepítéskor (előre gyártott csomaglista) hiányzik a spamassassin és amavisd-new.

Most ott tartok, hogy a filemanager és ftp stb. nem képes könyvtárakba lépegetni.
{DIR_NAME} jelenik meg a kiválasztható könyvtárnál, nyilván nem jó.
Hasonló szituáció volt az SQLMIN_ID vagy minél, ahol számokra átírtam a user és a csoport id-t is.

A kérdésem az lenne, hogy ki szeretne részt venni egy olyan mutatványban, ahol közösen összerakunk egy "referencia" rendszert openvz vps-ként és azt mindannyian tudnánk használni.

Ctrl+C és Ctrl+V-vel lehet szaporítani.

Nyilván többen többet látnánk és egységesen, mint hálózat is tudnánk fellépni, akár.
Talán gyorsabban is lehetne haladni és ha mindannyian ugyanazt toldjuk-foldjuk, talán az összmajomtudásunk összeadódik.

Gondoljátok végig, kinek mi az érdeke és várom a javaslatokat, privátban is, akit érdekel.
Aki fikázni akar, kérem privátban tegye.
Köszönöm!

Üdv,
P.
12-09-2008 05:37 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #2
RE: openvz template készítése kit érdekel? - közös munka
Szia

En alapvetoen szivesen szallok be ilyen projectekbe, de sajnos nagyon behavazodtam mostanaban (mar csak egyet kell aludni karacsonyig tipikus esete Smile ). Utana viszont ugy gondolom, hogy ez egy jo es erdekes jatek lenne Smile

Viszont az ubuntus ispcp-krol olvasott telepitesi problemak miatt - ill sajnos nekem is volt ubuntu szerverem, bar ispcp nelkul meg anno - en inkabb javasolnam alapnak a debiant. Nalam mostmar 4 rendszeren mukodik kivaloan, a legoregebb napokon belul lesz 1 eves. Frissitesek szepen mentek mind szerver mind ispcp oldalrol es eddig komoly problema meg nem volt.
(epp most toltam ra az egyikre a mai nightly-t Smile )
(This post was last modified: 12-09-2008 10:10 PM by Kika.)
12-09-2008 10:09 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
pongraczi Offline
Junior Member
*

Posts: 80
Joined: Jul 2008
Reputation: 2
Post: #3
RE: openvz template készítése kit érdekel? - közös munka
Bíztam benned Smile Ahogy olvasgattam a hozzászólásaidat, mertem volna fogadni rád Smile

Akkor első körben azt teszem, hogy felrakok egy debian 4-et, hozzáadok pár repository-t és megpróbálom feltenni a nightly build-et.

A közös okoskodás számára esetleg egy dedikált wiki oldalt lehetne allokálni, ahová össze lehetne szedni itt a fórumon is megjelent okosságokat, gondolok itt a távoli biztonsági mentés megoldásodra.
Vannak még ötleteim, de egyelőre nem nyilatkozok róluk Smile

Lehet, hogy este nekilátok, talán lesz annyi időm.....
Meg megpróbálom a gondolataimat is összegyűjteni.

Azért az kellemetlen volt, hogy tegnap gyakorlatilag elérhetetlen volt ez a honlap......
12-10-2008 12:28 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kika Offline
Member
***

Posts: 293
Joined: Feb 2007
Reputation: 8
Post: #4
RE: openvz template készítése kit érdekel? - közös munka
(12-10-2008 12:28 AM)pongraczi Wrote:  Bíztam benned Smile Ahogy olvasgattam a hozzászólásaidat, mertem volna fogadni rád Smile

Vegulis mindegy egyes ilyen "jatekkal" tanul is altalaban az ember valami ujat, az meg sosem art, ha a koszon kivul mas is ragad rank Smile

(12-10-2008 12:28 AM)pongraczi Wrote:  Vannak még ötleteim, de egyelőre nem nyilatkozok róluk Smile

Ötletem nekem is van, idom nincs Smile Unnepek kozott vegre a hobbi oldalunkat akarom rendberakni, mert mar arra is keszulok vagy ket honapja, es boviteni par funkcioval. (http://www.musique.hu ha erdekel valakit Big Grin)

(12-10-2008 12:28 AM)pongraczi Wrote:  Azért az kellemetlen volt, hogy tegnap gyakorlatilag elérhetetlen volt ez a honlap......

Nekem fel sem tunt, amilyen surun mostanaban benezek, meg erre sincs idom Sad Most is a muszaj hozott ide, mert sirtak a statisztikak miatt, hogy nincsenek jelszoval vedve...
(This post was last modified: 12-10-2008 01:08 AM by Kika.)
12-10-2008 12:37 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
rauschr Offline
Junior Member
*

Posts: 121
Joined: May 2008
Reputation: 0
Post: #5
RE: openvz template készítése kit érdekel? - közös munka
Engem érdekelne, bár nem vagyok OpenVz -ben nagyon járatos.

Minden virtuálisgépnek új ip kérsz?
01-30-2009 01:58 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
pongraczi Offline
Junior Member
*

Posts: 80
Joined: Jul 2008
Reputation: 2
Post: #6
RE: openvz template készítése kit érdekel? - közös munka
csak akkor, ha muszáj kintről láthatónak lennie. Pl. ispcp-nek igen.

Viszont van olyan rendszerem is, ahol csak a fizikai gépnek van publikus IP címe, minden más dnatolva van, pedig publikus szolgáltatások futnak rajta.

Sajnos openvz alatt belefutottam abba, hogy a '-t nat' nem megy a konténerben.
01-30-2009 02:06 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
rauschr Offline
Junior Member
*

Posts: 121
Joined: May 2008
Reputation: 0
Post: #7
RE: openvz template készítése kit érdekel? - közös munka
jobban ki lehet használni egy gépet, ha openvz van rajta?
02-05-2009 08:50 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
pongraczi Offline
Junior Member
*

Posts: 80
Joined: Jul 2008
Reputation: 2
Post: #8
RE: openvz template készítése kit érdekel? - közös munka
(02-05-2009 08:50 PM)rauschr Wrote:  jobban ki lehet használni egy gépet, ha openvz van rajta?

Közel natív sebességgel fut rajta minden.
Hatékony az erőforrás elosztásban.

Ha több linuxos szervered van, azokat érdemes lehet migrálni openvz alá.
Ez utóbbi mondjuk igaz az összes virtualizácós megoldásra, érdemes használni.

APROPÓ! Előtte tégy szert tapasztalatra, mielőtt mindent átnyomsz openvz alá!
Szakértő kézben kezesbárány, amatőrnek horror Smile
(This post was last modified: 02-05-2009 08:59 PM by pongraczi.)
02-05-2009 08:55 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
rauschr Offline
Junior Member
*

Posts: 121
Joined: May 2008
Reputation: 0
Post: #9
RE: openvz template készítése kit érdekel? - közös munka
Óvatos duhaj vagyok.

Van egy szerverem, amin 200 domain van (AMD 5000 X2 4Gb Ram DDR2 800 Mhz), egy másik ugyan ilyen, ahol most 61 domain van.
Nagyából 300 -450 Gb havi adatforgalommal.

Szerinted ezt össze lehetne rakni egy szerverre, ha openvz van rajta?
02-05-2009 10:39 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
pongraczi Offline
Junior Member
*

Posts: 80
Joined: Jul 2008
Reputation: 2
Post: #10
RE: openvz template készítése kit érdekel? - közös munka
(02-05-2009 10:39 PM)rauschr Wrote:  Óvatos duhaj vagyok.

Van egy szerverem, amin 200 domain van (AMD 5000 X2 4Gb Ram DDR2 800 Mhz), egy másik ugyan ilyen, ahol most 61 domain van.
Nagyából 300 -450 Gb havi adatforgalommal.

Szerinted ezt össze lehetne rakni egy szerverre, ha openvz van rajta?

A kérdés az, hogy milyen terheléssel fut most ez a két szervered?
memória / loadavg

Egyébként szerintem látatlanban igen. Legfeljebb combos gép kell majd hozzá Smile

Abban segíthetnétek egyébként, hogy milyen tárhelycsomagot mennyiért adtok?
Jó lenne egy standard-et kialakítani..........
02-05-2009 10:44 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)