Current time: 04-20-2024, 08:39 AM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
[NIEAKTUALNY]Automatyczna akceptacja zamówień
Author Message
Alex Joe Offline
Junior Member
*

Posts: 72
Joined: Oct 2007
Reputation: 0
Post: #1
Question [NIEAKTUALNY]Automatyczna akceptacja zamówień
"Przerobiłem" trochę ispCP, tzn. internauta składając zamówienie wybiera nie proponowaną domenę tylko subdomenę do domeny resellera (inne serwisy nazywają to np. identyfikatorem serwera hostingowego). Tak więc każda domena z orderpanel ma postać: identyfikatorserwera.domenagłównaresellera.com , walidacja ogranicza się więc do sprawdzenia, czy istnieje taka subdomena w systemie.
Internauta składa zamówienie, zamówienie pojawia się w orderpanel do akceptacji - i tu utknąłem. Chcę, aby można było ustawić automatyczną akceptację zamówień - nie muszę dodawać, że bardzo ułatwiłoby to życie, a klient miałby w zasadzie natychmiast dostęp do swojego wirtualnego serwera pod adresem subdomeny resellera. Na razie zacząłem analizę plików /reseller/orders_add.php i /orderpanel/checkout.php . W tym drugim jest realizowany końcowy proces składania zamówienia, a więc dodanie zamówienia do bazy, wysłanie maila z powiadomieniem o przyjęciu zamówienia do klienta i danego resellera, wyświetlenie komunikatu z podziękowaniem za dokonanie zakupu i zamknięcie sesji. Natomiast w pliku /reseller/orders_add.php realizuje się to co mnie interesuje, a więc między innymi funkcja akceptacji zamówienia przez resellera, dodanie nowego użytkownika do bazy i ustawienie statusu zamówienia na "add" (dodane). To tyle z teoretycznej beblaniny, sedno tkwi w tym, że nie mogę jakoś przenieś funkcji dodania użytkownika do pliku checkout.php (bo chyba tak byłoby najlepiej). Może ktoś już próbował coś więcej? Szukałem na forum, znalazłem tylko, że wątek taki był i został rozwinięty w german corner, ale ja ni w ząb po niemiecku nie umiem i nawet nie wiem jakich słów kluczowych się trzymać, żeby to znaleźć.
(This post was last modified: 10-23-2009 12:43 AM by Alex Joe.)
10-07-2008 07:56 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
realizer Offline


Posts: 1
Joined: Oct 2008
Reputation: 0
Post: #2
RE: Automatyczna akceptacja zamówień
(10-07-2008 07:56 AM)Alex Joe Wrote:  "Przerobiłem" trochę ispCP, tzn. internauta składając zamówienie wybiera nie proponowaną domenę tylko subdomenę do domeny resellera (inne serwisy nazywają to np. identyfikatorem serwera hostingowego). Tak więc każda domena z orderpanel ma postać: identyfikatorserwera.domenagłównaresellera.com , walidacja ogranicza się więc do sprawdzenia, czy istnieje taka subdomena w systemie.

Zdradzisz nam HOW TO DO this ?
Testuje ispCP i to pierwsza modyfikacja jaka tez mi sie nasunęła do zrobienia.
Kolejna to możliwość dodawania subdomen do aliasów domen i przemianowanie "alias domen" na poprostu domeny.

(10-07-2008 07:56 AM)Alex Joe Wrote:  Internauta składa zamówienie, zamówienie pojawia się w orderpanel do akceptacji - i tu utknąłem. Chcę, aby można było ustawić automatyczną akceptację zamówień - nie muszę dodawać, że bardzo ułatwiłoby to życie, a klient miałby w zasadzie natychmiast dostęp do swojego wirtualnego serwera pod adresem subdomeny resellera. Na razie zacząłem analizę plików /reseller/orders_add.php i /orderpanel/checkout.php . W tym drugim jest realizowany końcowy proces składania zamówienia, a więc dodanie zamówienia do bazy, wysłanie maila z powiadomieniem o przyjęciu zamówienia do klienta i danego resellera, wyświetlenie komunikatu z podziękowaniem za dokonanie zakupu i zamknięcie sesji. Natomiast w pliku /reseller/orders_add.php realizuje się to co mnie interesuje, a więc między innymi funkcja akceptacji zamówienia przez resellera, dodanie nowego użytkownika do bazy i ustawienie statusu zamówienia na "add" (dodane). To tyle z teoretycznej beblaniny, sedno tkwi w tym, że nie mogę jakoś przenieś funkcji dodania użytkownika do pliku checkout.php (bo chyba tak byłoby najlepiej). Może ktoś już próbował coś więcej? Szukałem na forum, znalazłem tylko, że wątek taki był i został rozwinięty w german corner, ale ja ni w ząb po niemiecku nie umiem i nawet nie wiem jakich słów kluczowych się trzymać, żeby to znaleźć.

To tez powinna być norma więc też będę siedział nad tym zagadnieniem, myśląc jednocześnie o 14 dniowym okresie testowym.
10-15-2008 08:25 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Alex Joe Offline
Junior Member
*

Posts: 72
Joined: Oct 2007
Reputation: 0
Post: #3
RE: Automatyczna akceptacja zamówień
Dawno tu nie byłem, jestem zawalony robotą, ale:

Quote:Zdradzisz nam HOW TO DO this ?
Testuje ispCP i to pierwsza modyfikacja jaka tez mi sie nasunęła do zrobienia.

Jasne!

Trochę to po chłopsku zrobiłem Smile Wpliku gui/orderpanel/addon.php dwie zmiany:

Quote:/*
* Functions start
*/

function addon_domain($dmn_name) {
$dmn_name = $dmn_name.'.voxar.pl'; // dodałem do wartości zmiennej "na sztywno" domenę, w której mają się rejestrować klienci
$dmn_name = strtolower($dmn_name);
$dmn_name = encode_idna($dmn_name);

oraz w linii 42
Quote: } else if (ispcp_domain_exists($dmn_name, 1)) {

i w pliku gui/include/resseller_functions.php linia 844

Quote: if ($reseller_id == 0 || $error && $split_domain[1] <> 'voxar') {

To chyba wszystkie zmiany. (robiłem to już jakiś czas temu i mogłem przeoczyć jakąś poprawkę).

Może trochę za prosto, ale działa i zajęło niewiele czasu Smile a to najważniejsze. Można się oczywiście pobawić i zrobić np. w panelu resellera opcję do jakiej domeny mają się dopisywać subdomeny, ale mi na razie to jest niepotrzebne, więc się tym nie zajmowałem.

Efekt można oczywiście zobaczyć na http://www.voxar.pl // nie traktować jako reklamę.

Pozdrawiam.
11-23-2008 11:46 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Alex Joe Offline
Junior Member
*

Posts: 72
Joined: Oct 2007
Reputation: 0
Post: #4
RE: Automatyczna akceptacja zamówień
Witam,

ten mój sposób jest stary (listopad 2008), od tego czasu wiele się zmieniło, ja też odszedłem od tego rozwiązania, na rzecz parsera ISPCP z inną platformą, pozwalającą na kontrolę i realizację automatyczną zamówień, wpłat i ewentualnie wystawiania faktur.
09-12-2009 07:20 AM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)