Current time: 04-20-2024, 06:55 AM Hello There, Guest! (LoginRegister)


Post Reply 
spam
Author Message
kiskacsa Offline
Junior Member
*

Posts: 21
Joined: Mar 2010
Reputation: 0
Post: #1
spam
Üdv!

Abban kérném a segítségeteket, hogy mi a teendő abban az esetben, ha egy kazal spamet küldtek ki a szerverről? Halvány lila gőzöm sincs hogyan, s milyen módszerrel csinálták, de az ispcp által létrehozott alapértelmezett emailcímek egyikéről lettek kiküldve. Pontosabban a webmaster@domain.hu -ról. S mivel az összes cím továbbításra van beállítva, most sorba kapom a gmail-es postafiókba a sikertelen kézbesítési jelentéseket.
Megnéztem a statisztikát, s abban elég durva dolgot találtam. Az smtp forgalom a mai napon 426.43 MB volt. Megnéztem a mai napot órákra bontva... hát hogy is mondjam... folyamatosan ontotta magából a szemetet...
Ha valakinek van ötlete hogyan lehetne ezt kiküszöbölni, akkor kérem segítsen!

Előre is köszönöm!
05-22-2010 04:38 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kiskacsa Offline
Junior Member
*

Posts: 21
Joined: Mar 2010
Reputation: 0
Post: #2
RE: spam
Sziasztok Ismét!

Némi tanakodás után arra a következtetésre jutottunk Kika-val, hogy talán a joomla komponensei között lehet valami gubanc. Első felindulásból legyalultam a joomlát. Tettem föl saját fejlesztést, de azzal sem lett jobb a helyzet.
Mellékletként beszúrok egy képet a statisztikáról.
Ha valakinek van ötlete, szívesen fogadnám.
(jelszavak hetente cserélve, 12-18 karakter speciális karakterekkel)

Szerk.:
Azt lehet tudni valahonnan, hogy ez a statisztika min alapszik, vagy hogy hogyan jön össze ez az adatmennyiség?


Attached File(s) Thumbnail(s)
   
(This post was last modified: 06-24-2010 07:14 PM by kiskacsa.)
06-24-2010 03:12 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Proci Offline
Junior Member
*

Posts: 30
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
Post: #3
RE: spam
Sziasztok

Szerintem ez nem Joomla meg hasonló hiba, mert nálam is előfordult Drupal-nál meg olyan site-nál is amit offoltam. Ahogy látom másnál is előfordult ugyanez a hiba. Arra enged következtetni, hogy az ISPCP-ben van a biztonsági rés.
07-26-2011 10:50 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Hunnia Offline


Posts: 2
Joined: Sep 2011
Reputation: 0
Post: #4
RE: spam
Sziasztok!

És van rá ellenszer?
09-13-2011 02:23 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
atomjani Offline
Junior Member
*

Posts: 31
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
Post: #5
RE: spam
Ha valaki szándékosan kihasználja, azt tiltani. Pontosan hogy lehet kihasználni ezt a biztonsági rést, ha ez valóban az. Illetve ez a legújabb verzióban is megtörténhet?
01-04-2012 02:36 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lazarevics Offline


Posts: 4
Joined: Oct 2012
Reputation: 0
Post: #6
RE: spam
Ez a "hiba(?!)" az utódjában is megvan, webmaster@domain.com-ról ment kb 9k email. Emiatt a google feketelistára tette a szerver IP címét, immáron 3 hete, és hiába írok, sz@rnak rá. Nem vagyok sehol spam listán, spf rekordok is be vannak állítva. bezzeg a fos free és citromélre kimennek a levelek.

Annyi biztos hogy egy warez WP sablonnal jött ez a "jóság", a sablonban volt sok cgi és egyéb fájl is.

Az utódját cenzúrázzák, de ikötőjelemescépépontnet Smile
10-07-2012 03:00 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
atomjani Offline
Junior Member
*

Posts: 31
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
Post: #7
RE: spam
(10-07-2012 03:00 AM)Lazarevics Wrote:  Ez a "hiba(?!)" az utódjában is megvan, webmaster@domain.com-ról ment kb 9k email. Emiatt a google feketelistára tette a szerver IP címét, immáron 3 hete, és hiába írok, sz@rnak rá. Nem vagyok sehol spam listán, spf rekordok is be vannak állítva. bezzeg a fos free és citromélre kimennek a levelek.

Annyi biztos hogy egy warez WP sablonnal jött ez a "jóság", a sablonban volt sok cgi és egyéb fájl is.

Az utódját cenzúrázzák, de ikötőjelemescépépontnet Smile
A telepítési útmutató nem valami bőbeszédű Debiánra. Tényleg ilyen egyszerű felrakni az útodját?
10-08-2012 02:03 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lazarevics Offline


Posts: 4
Joined: Oct 2012
Reputation: 0
Post: #8
RE: spam
itt is megválaszolva: igen. De miért nem próbálod ki inkább?
10-09-2012 02:05 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
atomjani Offline
Junior Member
*

Posts: 31
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
Post: #9
RE: spam
(10-09-2012 02:05 AM)Lazarevics Wrote:  itt is megválaszolva: igen. De miért nem próbálod ki inkább?
Mert jelenleg nincs szabad vps-em és csak érdeklődöm, hogy mire számíthatok, ha mégis szükség lesz rá. Ispcp esetén rengeteg szívás volt.
10-09-2012 03:13 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lazarevics Offline


Posts: 4
Joined: Oct 2012
Reputation: 0
Post: #10
RE: spam
Egy virtuális gépet a saját gépedre csak fel tudsz tenni, nem? Tesztelgetni, kipróbálni tökéletes.

Nekem ispcp esetén sem volt olyan nagy szívás(ok). Lehet szerencsés vagyok Smile

Itt egy példa a blogomon, próbáld ki, nem nagy vasziszdasz. A finomhangolás már inkább Smile

keresd meg mert nem engedi beírni az i - m s c p -t
(This post was last modified: 10-09-2012 05:23 AM by Lazarevics.)
10-09-2012 05:16 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)